Музиканти з трьох континентів і сюрпризи українською: Як у Вінниці завершився шалений джазфест

Просто посеред пісні глядачі піднімалися й захоплено аплодували стоячи, танцювали, підспівували і навіть втирали сльози розчулення

Музиканти з трьох континентів і сюрпризи…

За 23 роки вінницьких джазових фестивалів зала, в якій відбуваються концерти міжнародних днів джазової музики, бачила і чула дійства різного ступеня приголомшливості, але такого, як учора, 22 вересня, під час закриття джазфесту, ще не було. Просто посеред пісні глядачі піднімалися й захоплено аплодували стоячи, танцювали, підспівували і навіть втирали сльози розчулення. Разом з іншими аплодувала й кореспондентка Depo.Вінниця.

Анонс концерту зацікавив глядачів уже тим, що на вінницьку сцену одночасно мали вийти музиканти з трьох країн і навіть з трьох континентів: співачка Доріт Горен і саксофоніст Алекс Горен, контрабасист Валерій Ліпец,  піаніст Олександр Слуцький (Ізраїль), Рой Янг (Ямайка), і барабанщик Гладвін Машоко (Південно-Африканська Республіка). Усі разом вони склали, без перебільшення, фантастичний секстет "Jazzy Latin Groove B&W".

Сюрпризом для джазоманів стала розповідь Алекса Горена про те, що він народився і до десяти років ріс у Вінниці. Щоправда, ні українською, ні російською Алекс розмовляти зі сцени не пробував, хіба що кілька разів сказав "Дякую", коли зал вибухав оплесками.

А от його чарівна дружина Доріт сказала кілька фраз російською і заспівала дві пісні українською – спеціально до фестивалю вивчила "Два кольори" і "Чорнобривці". І нехай вони співалися зі значним акцентом, але джаз-діва буквально поставила зал на вуха. Вслухаючись у знайомі слова, дехто з глядачів крадькома втирав сльози розчулення, але потім усі усміхалися й аплодували, аплодували і ще раз аплодували. 

Два кольори" Доріт співала ще й на біс, але, до речі, вихід на біс цим не обмежився - Доріт і Рой влаштували справжню міні-виставу, залучаючи до виконання пісень усіх присутніх у залі.

Король блюзу Рой Янг, схоже, вміє навіть мертвого розворушити, розсмішити і примусити плескати в долоні аж до болю. Окремим козирем завершального фестивального концерту була неймовірна міміка артиста. Без неї концерт точно не мав би такого шаленого успіху. І вона ще раз довела: джаз без емоцій – не джаз.

"Мама й тато" фестивалю – артпродюсерка Ірина Френкель і режисер Павло Третьяков – на завершення концерту запросили на сцену міського голову Сергія Моргунова – саме на його особисте запрошення приїхав секстет.

Фото і відео: Сергій Бахмутов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook