UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Можливості подвоїлися: У вінницькому кардіоцентрі з'явилася ще одна операційна

Тепер лікарі зможуть одночасно надавати допомогу двом пацієнтам з гострим інфарктом міокарда

Можливості подвоїлися: У вінницькому кар…

У вінницькому кардіоцентрі з'явилася ще одна операційна для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Нове медичне обладнання загальною вартістю понад 16 млн грн придбали у межах субпроекту "Складова розвитку системи охорони здоров'я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією", який реалізовується за підтримки Світового банку.

Матеріально-технічну база центру поповнили сучасним УЗД-апаратом, обладнанням експертного класу для штучної вентиляції легень, тредмілом, ЕКГ-апаратами, апаратами для цілодобового моніторингу для діагностики функціонального стану серцево-судинної системи, цифровою мобільною рентген-діагностичною системою Ziehm Visison RFD німецького виробництва, яка коштує біля 9,5 млн грн і дозволяє встановлювати штучні кардіостимулятори, проводити коронарографію та стентування серцевих судин у хворих на інфаркт міокарда.

"За підтримки Світового банку вдалося обладнати другу операційну, потреба в якій гостро відчувалася останні кілька років. Наявний у нас стаціонарний ангіограф працює з 2008 року практично безперервно. Тепер ми зможемо його розвантажити та провести сервісне обслуговування. Крім того, будемо надавати ургентну допомогу одночасно двом пацієнтам, а не ставити їх у чергу, як раніше", — каже головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.

Минулого року Вінницький кардіоцентр став лідером серед аналогічних медичних закладів України за кількістю операцій стентування коронарних судин (837). Загалом тут за минулий рік здійснили 2478 оперативних втручань.

"Субпроект покликаний знизити смертність і рівень ускладнень від серцевих недуг. Він реалізується на 3 рівнях. У площині первинної та екстреної медичної допомоги і на високоспеціалізованому рівні кардіологічного центру. Придбане обладнання дозволить посилити оперативність проведення планових та невідкладних операцій", — зазначив директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

"Восени 2020 року ми відкриємо у Вінниці новий потужний регіональний кардіоцентр, який буде обслуговувати не лише Вінниччину, але й інші регіони України. Допоки він у стані будівництва, ми спрямовуємо фінансову підтримку на посилення можливостей діючого центру", — каже директор департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович.

Цього року в області також збільшено кількість квот на безкоштовні операції для хворих на серцево-судинну патологію. 650 пацієнтів з 1-ї черги обласного реєстру можуть отримати планову коронарографію та стентування однієї "критичної" судини безкоштовно, тоді як собівартість таких процедур включно з витратними матеріалами — майже 25 тисяч гривень. Інформацію про алгоритм отримання такої допомоги у межах субпроекту надають сімейні лікарі.

Нагадаємо, у Вінниці розпочалося будівництво нового кардіоцентру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"