Митрополит Симеон закликає вінничан протистояти провокаціям

На сайті Вінницько-Барської єпархії ПЦУ опубліковано звернення митрополита до вірян

Митрополит Вінницький і Барський Симеон заявляє про можливі провокації навколо Спасо-Преображенського собору ПЦУ. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

На сайті єпархії опубліковано звернення митрополита до вірян.

У зверненні йдеться про те, що громада собору живе нормальним духовним життям і молиться рідною мовою.

"Але таке духовне життя не подобається ворогу роду людського – дияволу. І знаряддям своєї боротьби і помсти він обрав наших братів, які з тих чи інших причин не захотіли підтримати Православну Церкву України, а залишилися у єдності із Московським патріархатом. З самого початку активісти з Московського патріархату не полишають спроб захопити Преображеський собор. Декілька разів вони збиралися біля могили митрополита Макарія для молитви, але кожного разу це було більше схоже не на молитву, а на акцію протесту. Людям, які приходили до храму, роздавали плакати, як на політичних заходах", – йдеться у зверненні.

Нещодавно на сайті Вінницької єпархії УПЦ МП з’явилося повідомлення про те, що активісти щонеділі проводитимуть біля собору молебні і акафісти.

"Це ще один крок, який робить Московський патріархат в цілому в Україні і зокрема у Вінниці, щоби дестабілізувати релігійну ситуацію. Це ще один прояв гібридної війни, яка ведеться проти України на усіх фронтах, у тому числі на релігійному. Представники Московського патріархату не приховують своєї мети. Вони хочуть забрати собор у Православної Церкви України. Для чого? Для того, щоби в Преображенському соборі не звучала українська мова, щоби з амвону проклинали до десятого коліна тих з вас, хто прагне Української Церкви, щоби в соборі провідували не Христову віру, а ідеологію так званого "руського міра"", – стверджує в заяві митрополит Симеон.

Владика закликає протистояти провокаціям.

"Закликаю усіх вірян Православної Церкви України, які живуть у Вінниці і за її межами і є патріотами своєї Української Церкви і українського Спасо-Преображенського собору, стати на захист нашої святині. Прошу вас, дорогі брати і сестри, долучитися до молитви, яку ми будемо звершувати в соборі цієї неділі, 14 липня, о 16:00. Наша молитва з надією на Бога і наша духовна єдність повинні показати усім, хто свідомо чи несвідомо бореться проти Церкви Христової і проти Української Церкви, що з нами Бог. Рано чи пізно, але Православна Церква в Україні буде єдиною, але вже зараз кожен з нас має зробити свій вибір: чи залишитися в історії її гонителем, чи патріотом", – йдеться в заяві.

У Вінниці понад тридцять храмів Московського патріархату, і зазіхання на Преображенський собор є нічим іншим, як усвідомленою провокацією, стверджує митрополит.

Нагадаємо, що вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор одним з перших перейшов до ПЦУ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця