Митрополит Симеон розповів про "русскій мір" у Вінниці

Також ієрарх спростував інфоромацію, яку поширювали ЗМІ, щодо пропозиції стати правою рукою очільника української церкви

Митрополит Вінницький і Барський Симеон заявив, що на Вінниччині віряни і духовенство не мають однозначної позиції щодо об'єднавчого процесу, який відбувається в українському православ'ї. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посианням на "Главком".

Як розповів ієрарх, в обласному центрі більше прихильників московського патріархату, однак глибинка - за автокефальну церкву.

"Вінниця більше за "Русскій мір", як зараз висловлюються, а село – навпаки", - каже митрополит Симеон. За його словами, у регіоні є віряни з абсолютно протилежними позиціями. Є такі люди, які дуже чітко висловлюються за автокефальну церкву, інші – категорично проти.

"Всі чекають, що ж з цього вийде, перш за все з Собору і Томосу", - розповів єпископ.

В той же час, місцевому виданню "На Парижі" прес-секрктар Вінницької єпархії Владислав Демченко повідомив, що інформація щодо президентської пропозиції Митрополиту Симеону "стати правою рукою майбутнього очільника української церкви" - фейк.

"Попри те, що митрополит Симеон не підписав Постанову Архієрейського Собору УПЦ і зробив заяви щодо свого ставлення до автокефалії, він не сказав головного, чи буде він брати участь у Об'єднавчому Соборі. Наразі він спостерігає за ситуацією і визначається, як і деякі інші архієреї, котрі просто не роблять цього публічно. Відтак говорити про якісь посади, які йому нібито пропонували, не варто", - пояснив прес-секретар єпархії.

Нагадаємо, 13 листопада попи УПЦ МП зірвало зустріч президента Петра Порошенка з єпископами МП.

У Онуфрія заявили, що це президент Порошенко зірвав зустріч із попами УПЦ МП.

Українська православна церква Московського патріархату відмовилася долучатися до процесу створення автокефальної української православної церкви.

Собор єпископів УПЦ МП не визнав рішення Константинополя щодо продовження процедури надання автокефалії церкві України і заявив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським Патріархатом.

Попри демарш Онуфрія, Петро Порошенко таки зустрівся в Українському домі з трьома архієреями з УПЦ МП

В АП заявили, що президент Петро Порошенко залишається відкритим до діалогу з представниками УПЦ МП.

Колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ (МП) Георгій Коваленко заявив, що об'єднавчий собор обіцяють 22 листопада.

Раніше неназваний архієрей УПЦ МП заявив, що Об'єднавчий собор нової УПЦ може відбутися 21 листопада.

Довідка. 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

4 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

5 листопада Вселенський патріарх Варфоломій закликав РПЦ змиритися з автокефалією української церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця