Мистецтво проти булінгу: У Вінниці презентували проект "Стоп шкільний терор"

Слоган проекту "Не вдавай, що не бачиш!" об'єднав навколо проблеми багатьох людей

У Вінницькому обласному художньому музеї презентували соціальний фотопроект "Стоп шкільний терор". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

"Назва фотовиставки "Стоп шкільний терор" – це протидія булінгу в нашій країні і зараз у нашому місті. Для створення фоторобіт були залучені і діти, і дорослі, і вчителі. Тема булінгу була завжди актуальною, тільки нею мало хто займався. Мені запропонували з Інституту дослідження екстремізму зробити такий проект і я одразу погодився, тому уже від мене такий "фідбек", – розповідає організатор виставки фотограф Костянтин Ревуцький.

На створення світлин у фотографа пішло два дні. Каже, що діти, які брали участь у створенні фоторобіт, вже раніше знімалися у рекламах і фільмах, вони є акторами та професійно підійшли до зйомки.

"Загалом на виставці є 10 демотиваторів, є ще фотографії з відомими людьми України – АТОвці, Віктор Бронюк, Ольга Сумська. Дуже багато людей відмовилося від проекту, не хотіли розповідати на всю країну про те, як у них було в школі. Презентувати світлини будемо у школах, будемо говорити про це з дітьми. Також показуватимемо відео, де люди розповідають про свої життєві ситуації, як вони боролися з булінгом", – додав Ревуцький.

У проекті взяли участь 20 дітей із малозабезпечених родин. Слоган проекту "Не вдавай, що не бачиш!" об'єднав навколо проблеми багатьох людей. Мета фотовиставки – привернути увагу до проблем морального або фізичного насильства, свідомого жорстокого ставлення до дитини з боку інших дітей чи дорослих, а також акцентувати увагу на кібербулінгу як специфічній формі насильства серед молоді в соціальних мережах.

Під час відкриття виставки 11-річна вінницька школярка Даніела поділилася своєю історією про те, як по сьогоднішній день вона бореться з булінгом у класі.

"Мої однокласниці мені казали, що я нікому не потрібна, і взагалі, мені потрібно покінчити з життям. Мені погрожували, що якщо я комусь слово скажу про це, моя мама розіб'ється на машині і я залишусь сама", – розповідає Даніела.

У відкритті виставки взяли участь представник и громадськості і поліції. Прийшли подивитися світлини й школярі.

Нагадаємо, у Вінниці почали втілювати проект "Шкільний офіцер поліції", який теж покликаний протистояти булінгу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця