ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Калинівки: "Своїм рішенням Верховна Рада відкинула нас у розвитку на кілька років назад"

Анатолій Шамалюк каже, що нардепи зіпсували калинівчанам надзвичайно перспективні плани
Depo.
19 травня 2016 14:36
ФОТО: depo.ua
Мер Калинівки: "Своїм рішенням Верховна Рада відкинула нас у розвитку на кілька років назад"
Мер Калинівки: "Своїм рішенням Верховна Рада відкинула нас у розвитку на кілька років назад"

Через "провалений" нардепами проект постанови щодо надання Калинівці статусу міста обласного значення, Калинівській міській раді доведеться відмовитись від відкриття центрів надання адміністративних послуг, а також від ряду інших прогресивних планів. Про це Калинівський міський голова Анатолій Шамалюк розповів кореспонденту Depo.Вінниця

За його словами, без цієї юридичної формальності Калинівка буде змушена заново розробляти перспективний план розвитку. 

"Своїм рішення Верховна Рада відкинула нас по розвитку на кілька років назад. У нас було багато напрацювань, зокрема, ми мали відкривати у місті центр надання адміністративних послуг, а також реєстраційні центри, служби та управління. Але тепер ці питання - в "підвішаному" стані. Тепер нам немає сенсу, бо всі надходження будуть йти в район. То для чого нам утримувати їх за свої кошти", - обурюється мер Калинівки.

Він каже, що питання не тільки в самому райцентрі, хоча місто, за його словами, дійсно нічого не втратить. Однак є ряд навколишніх сіл, які мали бажання приєднатись до Калинівської територіальної громади і чекали лише сьогоднішнього рішення нардепів.

"До Калинівської об’єднаної громади хотіли приєднатися ще п'ять сіл, які чекали лише на позитивне рішення Верховної Ради щодо надання статусу міста обласного значення. Після сьогоднішнього рішення парламенту, сільські голови цих сіл вже сказали, що не будуть приєднуватися", - зауважив Анатолій Шамалюк.

За його словами, аргумент, що у місті Калинівка немає потрібної кількості населення, не є приводом для відмови у наданні статусу. Адже є приклад, коли парламентарі віднесли Біляївку Одеської області до категорії міст обласного значення, а там населення ще менше ніж у Калинівці.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 травня, Верховна Рада не надала Калинівці статусу міста обласного значення. Свої голоси за відповідний проект постанови не захотіли віддавати 274 народних обранця, в тому числі і троє нардепів-вінничан.

В березні цього року, комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, заступником голови якого є нардеп-вінничанин Сергій Кудлаєнко, підтримав ініціативу щодо надання Калинівці такого статусу

Ще раніше ініціативу калинівської територіальної громади, щодо отримання статусу обласного значення, підтримала і Вінницька обласна рада.