UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Майстриня з Вінниці розповіла, як виготовляли традиційні для України різдвяні прикраси

Створені із соломи вироби мали певне сакральне значення, а спільна робота над виготовленням прикрас була гарним сімейним дозвіллям

Майстриня з Вінниці розповіла, як вигото…

Ірина Савчук, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри образотворчого, декоративного мистецтва, технологій та безпеки життєдіяльності ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, розповіла Depo.Вінниця, як виготовляти найпростіші з  різдвяних прикрас.

Підготовка до святкування одного із головних християнських свят в Україні розпочиналась ще влітку. Під час жнив зрізали стебла жита, потім їх сушили, і залишали як заготовку до зими. Напередодні свята збиралися за  приємною для усіх роботою.

"Виготовляли прикраси у родинному колі, щороку відточуючи майстерність або передаючи ази плетіння з соломи наймолодшим дітям, які вперше долучалися до цієї справи. А народна педагогіка передбачає не словесні настанови й пояснення, а дії, власний приклад. Батьки показували, що і як робити, а діти повторювали, вчилися виготовляти прикраси і зміцнювали родинні традиції підготовки до різдвяних свят", – пояснює пані Ірина.

З відібраної житньої соломи створювали сніжинки, сонця, янголів, козликів, коників.

Крім дрібних прикрас обов‘язковим атрибутом святкового дизайну був дідух. Дідух — це дідівський дух, тобто дух дідів, усіх попередників роду, вважалося, що на Різдво вони всі злітаються до хати.

Дідухом спочатку був просто сніп, а пізніше майстрині почали надавати йому різних форм, прикрашати засушеними чи виготовленими з соломи квітами.

Нагадаємо, що на Європейській площі розмістили різдвяні зірки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme