Масштабна афера: Газовики "нагріли" жителів Вінниччини на сто мільйонів


Для розрахунків використаного побутовими споживачами газу застосовувался методика, дія якої поширюється на суб'єктів господарювання

Прокуратура Вінницької області розпочала кримінальне провадження за фактом зловживання в газовій сфері на суму майже 100 млн грн. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу прокуратури Вінниччини.

Установлено, що, з жовтня 2018 року газопостачальним підприємством області обсяги спожитого побутовими споживачами газу приведені до стандартних умов (побутові споживачі – фізичні особи, які придбавають природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень). Унаслідок цього, виміряний лічильниками громадян об'єм газу збільшено на коефіцієнти приведення (до 1,08). Приведення до стандартних умов передбачає корегування обсягу виміряного побутовими лічильниками газу в холодні місяці в бік збільшення, оскільки за низьких температур газ стискається та звичайні лічильники рахують його об'єм в стисненому стані. Коефіцієнт приведення від 0,97 до 1,08 залежить від відстані, яку проходить газ до лічильника по газопроводу над землею зовні опалювальних приміщень, та місяця, за який здійснюється нарахування. Однак такі дії щодо побутових споживачів суперечать законодавству. Правила постачання природного газу, затверджені постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, передбачають, що приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов проводиться лише для споживачів, які не є побутовими (пункт 9 розділу ІІ). Дія цієї Методики поширюється на суб'єктів господарювання.

За попередніми розрахунками, газопостачальна компанія безпідставно донарахувала побутовим споживачам області об'єми природного газу на загальну суму понад 98 млн грн.

За фактом зловживання посадових осіб газорозподільної та газопостачальної компаній прокуратурою Вінницької області розпочато кримінальне провадження.

Нагадаємо, посадовець "Вінницягазу" вимагав і отримав 10 тис. грн від місцевого підприємця за погодження проекту технічної документації нежитлового приміщення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #Газ