ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці дізналися, де готувався Акт злуки УНР та ЗУНР

Документ узгодили у вінницькому готелі “Савой”, який нині має назву “Україна”
Depo.
27 липня 2015 14:15
ФОТО: depo.ua
У Вінниці дізналися, де готувався Акт злуки УНР та ЗУНР
У Вінниці дізналися, де готувався Акт злуки УНР та ЗУНР

22 січня в Україні відзначається День Соборності. Він пов'язаний з Актом Злуки ЗУНР і УНР в єдину державу, який підписали в Києві в 1919 році. Але начальник архівного відділу Липовецької РДА, заступник голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександр Роговий доказав, що акт Злуки зароджувався не в столиці, а саме на Вінниччині, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua

Щоб зробити цей висновок, вінницький краєзнавець вивчив чимало історичних документів. Тому Олександр Роговий впевнений, що Акт Злуки готували у вінницькому готелі "Савой", який нині має назву "Україна".

"Перед тим, як на Софіївській площі в Києві 22 січня було проголошено Акт Злуки, за кілька тижнів до цього документ було попередньо схвалено у Вінниці А готували в нашому обласному центр Акт Злуки, починаючи з грудня 1918 року. Цим опікувалася комісія, до складу якої входили представники ЗУНР і УНР. Схвалювали Акт Злуки диктатор ЗУНР Петрушкевич і головний отаман УНР Петлюра", - наголошує Олександр Роговий.

Щоб про це історичне відкриття дізналася громадськість, Олександр Роговий написав книгу під назвою "Акт Злуки зароджувався на Поділлі".

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua