UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Куди має йти дохід із землі: На Вінниччині обговорюють механізми впровадження земельної реформи при децентралізації

Результатом дискусії стало підписання меморандуму  між ДП "Науково-дослідний та проектний  інститут землеустрою" і ГО "МИ – ВІННИЧАНИ", а також  народними депутатами Ларисою Білозір, Миколою Кучером та Геннадієм Вацаком

Куди має йти дохід із землі: На Вінниччи…

Як ефективно використовувати землю, щоб вона приносила дохід у бюджет громади? Якими мають бути державні механізми впровадження земельної реформи при децентралізації? Ці та інші питання обговорювалися під час робочої зустрічі, яка відбулася в ДП "Науково-дослідний та проектний  інститут землеустрою". Зустріч ініціювали  ГО "МИ – ВІННИЧАНИ" і народні депути Лариса  Білозір, Геннадій  Вацак і Микола  Кучер. На зібрання запросили представників громад,  наукових працівників  інституту та координаторів об’єднання з різних районів області. 

Конференція ГО "Ми – вінничани"

"Через інституцію громадянського суспільства ми прагнемо долучити якомога більше громад до розв’язання тих конкретних проблем, які в них накопичилися в частині землекористування в умовах недосконалого земельного законодавства. Підкреслюю: громадська організація "МИ – ВІННИЧАНИ" не є  політичною партією і ми не ставимо перед собою  політичних цілей. Ми прагнемо надати практичну допомогу в розв’язані тих реальних проблем, які на сьогодні існують", – зазначив Валерій Коровій, голова ГО "МИ – ВІННИЧАНИ".

Валерій Коровій

Через карантинні обмеження захід  частково проходив у режимі он-лайн. У такому форматі до розмови доєдналися близько 30 голів територіальних громад, майже стільки ж були присутні на зустрічі  особисто.

"У законодавстві України, зокрема в земельному, відбулось багато змін. Так, були передані громадам землі, були запроваджені земельні аукціони, запрацював ринок землі. Люди мають розуміти, які вони мають права і як ними скористатися, як можна розпорядитися своєю ділянкою землі, чи можуть купувати землю іноземці", – каже Ярослав Ярославський, директор ДП "Науково-дослідний та проектний  інститут землеустрою".

Під час зустрічі обговорили й найбільш гострі теми. Одна з них – корупційні схеми, які  створюються  під час виділення 2 га землі українцям. За словами народного депутата України Лариси Білозір, нині на законодавчому рівні вносяться зміни, щоб усунути цю проблему.

Валерій Коровій і Лариса Білозір

 "Громади мають розуміти, що земля  --  їхній актив, і що його краще пускати на аукціон.  У громад накипіло, і ми обговорювали кричущі випадки земельного рейдерства, коли громади позбавляють ресурсу через таку схему та суддів, які намагаються впливати на органи місцевої влади. Ми беремо це питання під свій контроль, можливо, будемо вносити зміни до земельного кодексу. Будемо намагатися  допомогти людям і  захистити інтереси громади",  – наголосила  Лариса Білозір, народний депутат України

Народні депутати не заперечують, що українське законодавство недосконале в земельних питаннях, а деякі закони ухвалюються без урахування інтересів аграріїв та селян.

"Дуже мало аграріїв у Верховній Раді, дуже мало аграріїв у комітеті податкової та митної політики, тому в законодавців дуже перекручене враження про село: чимало депутатів вважає, що не обов’язково, щоб податки йшли на село, їх можна ж забрати на центральний рівень", – каже Микола Кучер,  народний депутат України.

Микола Кучер

Результатом дискусії стало підписання меморандуму  між ДП "Науково-дослідний та проектний  інститут землеустрою" і ГО "МИ – ВІННИЧАНИ", а також  народними депутатами Ларисою Білозір, Миколою Кучером та Геннадієм Вацаком.  У  рамках цієї співпраці буде проведено низку кущових зустрічей фахівців із представниками територіальних громад для напрацювання спільних рішень у вирішенні земельних проблем у громадах.

Підписання меморандуму
 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme