Коровій розповів, як Вінниччина рухається до "білих" зарплат у $400-500

Губернатор Вінниччини розповів про наймасштабніші інвестиційні проекти, які невдовзі дадуть регіону робочі місця з високою зарплатою

У Вінницьку область заходять великі інвестиційні проекти, що має стимулювати підвищення зарплат. Про це голова Вінницької ОДА Валерій Коровій сказав в інтерв'ю виданню "РЕАЛ", передає Depo.Вінниця.

За словами Коровія, у Вінницькій області будуються два нових елеватора по 120 тис. тонн у Вапнярці та Моєвці, ще один - модернізується у Вінниці. Сумарний обсяг інвестицій - близько 1 млрд. грн.

Також в Могилів-Подільському районі з'явиться завод з переробки волоського горіха. Інвестор вже висадив нові сади площею 710 га на території декількох сільрад. Також компанія планує побудувати завод з переробки ядер горіхів, які потім будуть йти як на внутрішній ринок, так і на експорт.

"У 2019 почнеться будівництво першої з трьох черг заводу біля села Лядова. Вже освоєно 227 мільйонів гривень, а за два роки розмір інвестицій зросте вдвічі. Поява інвестора в наддністрянському районі відбилося на доходах місцевих жителів. Виросли зарплати і ставка орендної плати за пай", - розповів голова ОДА.

Ще один інвестор вклав 30 мільйонів євро в розширення свого виробництва у Вінниці і побудує нову дорогу в районі Вінницького індустріального парку.

"Ведемо з ними діалог про спорудження об'єкта з когенерацією електроенергії потужністю 10 МВт. Відходи виробництва будуть спалюватися, а район з потенційно великим споживанням електроенергії зможе скористатися своєю тепловою та електричною енергією. Поки йде процес проектування", - зауважив чиновник.

У селі Василівка Тульчинського району йде будівництво першої черги біогазового комплексу одного з виробників курятини. У планах виробництво 460 тисяч тонн курятини і створення великого м'ясопереробного комбінату.

Саме такі масштабні бізнеси, на думку Валерія Коровія, в першу чергу потребуватимуть робочої сили і будуть готові платити своїм працівникам високі, а головне "білі" зарплати.

"Раніше я вже говорив про те, що на сірому ринку зайнятості в області працює близько 300 тисяч чоловік. Щоб вони легально працювали, потрібно створити умови. Перша з них - гідна зарплата. Залучаючи в регіон інвестиції, ми підсилюємо конкуренцію на ринку праці. Виходячи з думки експертів, то для того, щоб призупинити трудову міграцію, середньомісячна зарплата повинна складати 70% від тієї, що отримують заробітчани на виробництві в Польщі. Це $400-500 доларів", - підкреслив Коровій.

За його словами, значна частина працездатного населення Вінниччини отримує саме стільки, але не офіційно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця