Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя

Цього року ситуація на ринку зерна змінилася на краще
Depo.
2 листопада 2016 16:49
ФОТО: depo.ua
Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя
Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя

Вінниччина б’є рекорди у зборі урожаю зернових, і керівництво області сподівається, що після збору кукурудзи цьогорічний показник досягне 5,5 млн тонн зерна. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Реал.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, успіху сприяла не лише погода.

"У попередні роки влада втручалася в процес ведення бізнесу шляхом створення штучних картельних змов. Коли збирали урожай, то всі були змушені продавати його 2-3 компаніям-експортерам. Ті, раптово відмовляючись від закупівель, "обвалювали" ціни, і потім скуповували все за копійки. Такого не було тільки на ринку олійних культур. Тому вартість соняшнику ніколи різко не падала", – сказав Коровій.

Тепер ситуація на ринку зерна змінилася, переконаний голова ОДА.

"Цього року на зерновому ранку працюють десятки експортноорієнтованих копаній. І ціна не падає. Завдяки цьому в рослинництві регіону поточна капіталізація сягає 40-45 млрд грн., а разом з тваринництвом – 60 млрд", – додав голова ОДА.

Аграрний бізнес став надзвичайно ефективним і рентабельним, переконаний Коровій.

"Передумови були закладені в 2015 році. Це і заборона на зміну прав власності на земельні паї, і те, що РДА повернули право реєстрації прав на ділянки, і багато іншого, що дозволило мінімізувати витрати в аграрному секторі. Хоча й зараз трапляється таке, що у двох підприємців є договори оренди на 100 га одного поля", - розповів Коровій.

 

Читайте також На вінницькі поля "запустили" найпотужнішого в світі комбайна

Більше новин Вінниці та області