Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя

Цього року ситуація на ринку зерна змінилася на краще
Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя
Коровій розповів, як раніше "збивали" ціну на вінницьке збіжжя

Вінниччина б’є рекорди у зборі урожаю зернових, і керівництво області сподівається, що після збору кукурудзи цьогорічний показник досягне 5,5 млн тонн зерна. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Реал.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, успіху сприяла не лише погода.

"У попередні роки влада втручалася в процес ведення бізнесу шляхом створення штучних картельних змов. Коли збирали урожай, то всі були змушені продавати його 2-3 компаніям-експортерам. Ті, раптово відмовляючись від закупівель, "обвалювали" ціни, і потім скуповували все за копійки. Такого не було тільки на ринку олійних культур. Тому вартість соняшнику ніколи різко не падала", – сказав Коровій.

Тепер ситуація на ринку зерна змінилася, переконаний голова ОДА.

"Цього року на зерновому ранку працюють десятки експортноорієнтованих копаній. І ціна не падає. Завдяки цьому в рослинництві регіону поточна капіталізація сягає 40-45 млрд грн., а разом з тваринництвом – 60 млрд", – додав голова ОДА.

Аграрний бізнес став надзвичайно ефективним і рентабельним, переконаний Коровій.

"Передумови були закладені в 2015 році. Це і заборона на зміну прав власності на земельні паї, і те, що РДА повернули право реєстрації прав на ділянки, і багато іншого, що дозволило мінімізувати витрати в аграрному секторі. Хоча й зараз трапляється таке, що у двох підприємців є договори оренди на 100 га одного поля", - розповів Коровій.

 

Читайте також На вінницькі поля "запустили" найпотужнішого в світі комбайна

Більше новин Вінниці та області