Кого міняють на полонених українських воїнів: Чим відзначились шпигуни, яких чекають в ОРДЛО

Учасників терористичних злочинів у статусі обвинувачених і засуджених звільнили із українських установ виконання покарань

Кого міняють на полонених українських во…

На минулому тижні стало відомо, що 9 осіб звільнять із установ виконання покарань на Вінниччині та повезуть їх на лінію розмежування, аби обміняти на наших військових, що перебувають у полоні бойовиків. Детальніше про те, на кого мінятимуть українських воїнів – у матеріалі Depo.Вінниця.

Інформатор з Єнакієвого

Обвинувачений С., 51 рік. Контррозвідка Служби безпеки України затримала його поблизу лінії розмежування у Костянтинівському районі на Донеччині у серпні цього року. Він входив до складу інформаторської мережі одного із незаконних збройних формувань "ДНР". Слідство встановило, що чоловік передавав бойовикам дані про переміщення, а також місця розташування особового складу і військової техніки сил АТО поблизу лінії фронту.

Інформацію чоловік збирав та передавав під час візитів на підконтрольну Україні територію - відвідував родичів. Сам мешкає у тимчасово окупованому Єнакієвому. Затримали його у Костянтинівському районі, під час одного із візитів на підконтрольну українській владі територію. Бойовики внесли його у списки на обмін – він не заперечував та надав свою письмову згоду бути обміняним.

Вчителька математики, яка не розуміє української

Обвинувачена Л., 52 роки. Пенсіонерка. Працювала вчителькою математики – коригувала вогонь бойовиків із точністю до градусів. Мешканка прифронтового Торецька. Санкція інкримінованої жінці статті (сприяння діяльності терористичній організації., - Ред.) передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі. Її "шеф" та координатор – Роман Коровін, більше відомий за позивним "Рембо". Наразі, за даними спецслужби, він перебуває в окупованій Горлівці. Колишній офіцер Міністерства внутрішніх справ.

Коли розпочалися судові слухання у Вінниці, обвинувачена Л. категорично не мала бажання спілкуватися у залі судового засідання українською, аргументуючи тим, що не розуміє і не знає цієї мови. Вимагала перекладача. Кілька разів суд відмовляв у задоволенні цього клопотання, однак згодом таки задовольнив – процес обвинуваченій Л. перекладали із української на російську.

Цю обвинувачену затримували як члена агентурної мережі бойовиків разом із ще 4 особами у рамках однієї спецоперації 13 грудня 2016 року та у рамках одного кримінального провадження. Однак лише обвинувачену Л. бойовики подали на обмін.

Карло-Марксівська помічниця сепарів

Підозрювана Б. 65 років. Їй оголосили про підозру у сприянні діяльності терористичній організації. До моменту затримання у липні 2017 року жінка проживала на непідконтрольній Україні території, у населеному пункті Карло-Марксове, що входить до складу міської ради Єнакієвого.

Мобільним телефоном вона спілкувалася із особою, що мешкає у Горлівці та є членом терористичної організації "ДНР". Під час розмов, у червні-липні цього року, вона повідомляла інформацію про дислокацію та рух техніки та військовослужбовців Збройних сил України зоною АТО.

Такі відомості, переконані у слідстві, несли шкоду обороноздатності держави на час збройного конфлікту. Затримали підозрювану на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ": жінка прямувала до своєї сестри на підконтрольній Україні території, у селище Лиманського району.

Наразі жінка перебуває у слідчому ізоляторі в Бахмуті на Донеччині.

Той, що "не хоче бути м'ясом"

Обвинувачений Т. 28 років. Родом із Жмеринського району Вінницької області. Саме його справою "дебютували" у Вінницькому міському суді, винісши перший вирок у справі за участь у терористичній організації "ДНР" 25 квітня 2015 року. Втім, цей вирок досі не набув законної сили: спочатку був апеляційний суд, потім – касаційний, який повернув справу на повторний розгляд.

Раніше судимий за статтею 185 Кримінального кодексу України – крадіжка.

У липні-серпні 2014 року він приєднався до лав терористичної організації "ЛНР", у складі так званого "батальйону спеціального призначення". Отримав військову форму одягу та вогнепальну зброю і приступив до охорони захопленої будівлі обласного управління СБУ у Луганській області: ніс караульну службу позмінно, з метою завдання збройного супротиву співробітникам правоохоронних органів та військовослужбовцям ЗСУ у разі спроби штурму будівлі СБУ в Луганській області для її звільнення.

Крім цього, здійснював охорону блок-посту "Олександрівський" на посаді кулеметника та з використанням вогнепальної зброї, виконував функції озброєного чергового. Його засудили до 9 років позбавлення волі, обвинувачений Т. наразі перебуває у слідчому ізоляторі. Бойовики внесли його у списки на обмін, втім, він відмовився від процедури, яку диктують Мінські домовленості. За інформацією, що повідомили джерела Depo.Вінниця, він сказав, що "не хоче бути м'ясом" та відмовляється від обміну. Втім, його таки повезли на Донеччину до лінії розмежування. Вже там вирішуватимуть, що робити із його небажанням обміну.

Засуджений шпигун російських спецслужб

Про 36-річного Івана Гончарова із Гайсина на Вінниччині ми вже писали. Обвинуваченого у державній зраді та сприянні терористичній організації Гончарова бойовики самі внесли у списки на обмін. Він не заперечував та надав свою згоду.

Затримали Гончарова у червні 2015 року. За версією слідства, навесні та влітку він контактував із офіцером Головного розвідувального управління Російської Федерації. Зв'язок тримали через соціальну мережу "Вконтакте", а потім обмінялися телефонами та почали регулярно спілкуватися. Гончаров, за версією прокуратури, передавав російському офіцеру, який був у лавах незаконного збройного формування "ДНР", інформацію військового характеру. Це були відомості про рух територією України військової техніки, боєприпасів, передислокацію підрозділів із мирних регіонів країни в АТО та навпаки тощо.

Рішенням Апеляційного суду Вінницької області Гончарова позбавили волі на 5 років і 2 дні. Оскільки він відсидів вже 2,5 роки, то після рішення суду може вважатися таким, що відсидів свій термін. Ухвалу суду скерували до вінницького слідчого ізолятора, звідки Гончарова і повезли на Донеччину для обміну. Прокоментувати свій вибір – свобода на непідконтрольній Україні території замість української в'язниці – чоловік відмовився.

Доля сепарських "посіпак"

Всього з Вінниччини для обміну повезли дев'ятьох проросійських шпигунів. Крім вищевказаної п'ятірки, на лінію розмежування доставлять чотирьох засуджених, вироки яких набули законної сили. Щодо їхнього помилування скеровані клопотання у адміністрацію Президента. Коротко про кожного з них:

Обвинувачений К., 57 років. Засуджений. Відбувати покарання чоловіка скерували у Могилів-Подільську виправну колонію №14 у селі Воєводчинці. Тепер його звідти вивезли на Донеччину.

Обвинувачений П., 36 років. Також засуджений. Перебував у Вінницькій виправній колонії, звідки його "визволило" президентське рішення про помилування. Бойовики заявили його у списках на обмін, чоловік надав письмову згоду виїхати не непідконтрольну Україні територію.

Обвинувачений Д., 27 років. Процесуальний статус – засуджений. Надав письмову згоду на обмін, тому його теж із Літинської виправної колонії повезли на Донеччину.

Обвинувачений П., 31 рік. Знаходиться у Київському слідчому ізоляторі, оскільки справа опинилася у касаційній судовій інстанції, але рахується за Літинською виправною колонією. Свою письмову згоду виїхати на непідконтрольну українській владі територію надав українським правоохоронним органам.

Читайте також: Україна не допустить зриву обміну військовополонених, - Голова СБУ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme