Вінницький музей отримав розкішний подарунок до ювілею (ФОТО)

Подарований скарб налічує 30 предметів, серед них - гарнітура кінської збруї та аксесуари в норманському стилі

У рамках проекту "Подаруй музею експонат" експозиція залів археології Вінницького обласного краєзнавчого музею отримала поповнення. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-спільноту "Пам'ятки культурної спадщини Вінниччини".

Скарб походить із Барського району Вінницької області і був придбаний колекціонером у невідомої особи через інтернет-аукціон у 2011 році.

"Подарований скарб налічує 30 предметів, серед них - гарнітура кінської збруї та аксесуари в норманському стилі. Всі предмети виготовлені зі срібла, позолочені, деякі декоровані червленням, вражаючим карбуванням та штампуванням. Дана колекція є надзвичайно важливою та унікальною не тільки завдяки дорогоцінним металам з яких виготовлені предмети та неповторній оздобі, а й тому, що датована V ст. н. е. і презентує "Добу великого переселення народів", один з найбільш динамічних та неспокійних періодів історії, що мав наслідки для всього європейського простору", - повідомляє адміністратор спільноти Михайло Потупчик.

Переданий скарб став широко відомим серед науковців Європи та був опрацьований і опублікований археологом Максимом Левадою в європейських археологічних виданнях.

З нагоди 100-річчя музею колекціонер Олексій Шереметьєв вирішив передати скарб цьому закладу і в такий спосіб повернути унікальні речі у власність держави та народу України.

Нагадаємо, з нагоди свого 100-річчя Вінницький обласний краєзнавчий музей презентував альбом експонатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця