На острові у центрі Вінниці читали й співали кримськотатарською

Дійство на острові у центрі Вінниці присвятили депортації 1944 року

Третій день поетичного фестивалю "Острів Європа" у Вінниці розпочався із музично-поетичних читань "Yesil Ada: Зелений півострів", пише Depo.Вінниця.

У якості локації заходу було обрано острів Кемпа. Як пояснила модераторка заходу Анна Вовченко, таким чином було проведено паралель із Кримом. Адже у перекладі з кримськотатарської "Крим" означає "зелений острів", а Кемпа колись був півостровом.  

Учасницями читань стали кримськотатарські письменниці Аліє Кенже-Алі та Сеяре Кокче. Прочитані ними прозові та віршовані твори були присвячені депортації кримських татар та тій трагедії, якою вона обернулась для усього народу. Виступи супроводжувалися співами кримськотатарською, боснійською та сефардською мовами.

Символізму дійству додала червона нить, яка знаменувала собою і любов авторок до своєї Батьківщини, і кров жертв депортації та окупації, і тенета, в яких знаходиться Крим зараз.

"Сьогодні цей острів став іншим завдяки нашим чудовим голосам із Криму. І дуже важливо, аби цей голос було почуто не лише тут, в Україні", - зазначив директор фестивалю Олександр Вешелені.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця