Інформація проти епідемії: Вінничани вшанували пам'ять померлих від СНІДу

У Центральному парку обласний СНІД-центр і Вінницьке обласне відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, провели акцію"100% життя – 100% толерантності"

Учора, 20 травня, у Вінниці просвітницькою акцією відзначили День пам'яті померлих від СНІДу. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

У Центральному парку обласний СНІД-центр і Вінницьке обласне відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, провели акцію"100% життя – 100% толерантності".

Активісти профілактичного руху роздавали просвітницьку літературу, школярі брали участь у вікторині і традиційному конкурсі малюнків на асфальті. На площі протягом дня стояла мобільна амбулаторія, в якій можна було здати експрес-тест на ВІЛ.

Головлікар СНІД-центру Ігор Матковський повідомив, що люди останнім часом більш активно проходять тестування на ВІЛ. Часто приходять парами. Іноді деякий час ходять довкола мобільної лабораторії, побоюючись зайти, і працівники СНІД-центру дипломатично підбадьорюють таких людей, додаючи їм сміливості. Адже головна думка, яку під час подібних акцій намагаються донести лікарі й активісти громадських організацій проста: від ВІЛ-інфекції слід всіляко берегтися, але якщо людина таки інфікувалося, то життя на цьому не закінчилося, адже можливість отримувати лікування і жити повноцінно.

"Ми вже багато років поспіль простежуємо охочих на вулиці, і за цей час бачимо, як змінюється ставлення до ВІЛ-інфекції, хоча рівень стигматизації все ще високий. До речі, у п'ятницю, 18 травня, ми обстежували охочих на залізничному вокзалі. За день пройти тестування наважилися 62 особи, з них у двох виявили ВІЛ. Алетакий результат не остаточний, після цього пацієнти проходять більш ретельне обстеження, якщо приходять до нас. Адже і обстеження, і лікування – справа добровільна. Втім, наші працівники мають досвід спілкування з ВІЛ-позитивними людьми і вміють мотивувати їх на подальше обстеження і лікування. До речі, під час обстежень на вокзалі практично кожного разу маємо 1-2 позитивні результати, а коли обстежуємо в парку і на площі в центрі міста, то не завжди (приблизно 50Х50)", – розповів Матковський.

Увечері студенти вінницьких вишів разом з організаторами акції пройшли центром Вінниці із запаленими свічками, вшановуючи пам'ять тих, чиї життя забрав СНІД. В руках учасники ходи несли квілти, на яких нашиті імена жителів Вінниччини, померлих від СНІДу.

Додамо, що за даними МОЗ, з 1987 по 2017 роки в Україні понад 43 000 осіб померли від захворювань, обумовлених СНІДом. Міжнародні експерти вважають, що понад 40% ВІЛ+ українців навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус.

Фото: Сергій Бахмутов

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця