Гройсман розповів про пріоритети державного бюджету - 2017

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман охрестив бюджет країни на 2017 рік "чесним", адже видатки будуть сформовані у чіткій відповідності до власних надходжень
Depo.
3 вересня 2016 18:26
ФОТО: depo.ua
Гройсман розповів про пріоритети державного бюджету - 2017
Гройсман розповів про пріоритети державного бюджету - 2017

Про це глава уряду повідомив сьогодні, 3 серпня, під час прес-брифінгу у Вінниці, передає кореспондент Depo.Вінниця.

"Це буде абслютно чесний бюджет. Скільки ми заробили, ми стільки маємо витрачати. Популістичні бюджети, які приймалися традиційно, порушують макроекономічну стабільність, людям нічого вони не дають, окрім шаленої інфляції", - заявив прем'єр.

За його словами, в бюджеті - 2017 будуть визначені чіткі пріоритети: оборона, інфраструктура, економіка, енергоефективність, освіта, аграрний сектор та децентралізація. 

"Перший піоритет – це оборона, адже нам потрібне міцне військо, потрібно забезпечити належним чином українських воїнів. Наступна позиція - це інфраструктура і економіка. Ми хочемо масштабно продовжити серйозний ремонт доріг в Україні. На дорожній фонд зможемо акумулювати 30-40 мільярдів гривень. Далі - енергоефективність. В державний фонд енергоефекитвності будуть акумульовані, думаю, 5-6 мільярдів гривень. Він буде публічний і відкритий. Також ми розраховуємо залучити міжнародні ресурси. Освіта - дуже важливий пріоритет. Ми будемо відстоювати позицію щодо підняття заробітної плати освітянам", - сказав Гройсман.

Крім того, за словами прем'єра, в наступному році 5,5 мільярдів гривень буде передбачено на аграрний сектор. Їх уряд планує направити на підтримку малих фермерських господарств.

"Мова йде не про великі холдинги, а про невеликі фермерські господарства, які виробляють продукцію. Ми зацікавлені, щоб вони збільшували переробку, обсяг виробленої продукції і, таким чином, ми зможемо стимулювати машинобудування", - наголосив прем'єр-міністр. 

Володимир Гройсман підкреслив, що одним з основних пріоритетів в бюджеті країни збережеться масштабна децентралізація.

"Ми зберігаємо масштабну децентралізацію фінансів. Це означає, що на місцях будуть кошти в наступному році, ми за це будемо боротися. Бо деякі наші політиканти хочуть говорити про те, що більше гошей потрібно консолідувати в Києві. Я категорично проти. Міста, села, селища, райони, області мають отримувати кошти на пряму, не від комітетів парламенту і міністерств. Заробили гривню в бюджет - зразу розприділили. Тому децентралізація буде збережен", - зауважив глава уряду.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця