Головний онколог Вінниччини повідомляє про кадрову кризу


Володимир Шамрай закликає підвищити медичним працівникам заробітну плату і не робити медиків найбільшими корупціонерами в країні

Головний лікар Подільського регіонального онкологічного центру, що у Вінниці, пише про кадрову кризу в очолюваному ним закладі. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку головлікаря центру Володимира Шамрая.

З Подільського регіонального центру онкології у 2017 році звільнилося 62 співробітники, із них 11 лікарів та 31 медична сестра. За перше півріччя 2018 року звільнилося вже 74 співробітники: 7 лікарів, 40 медичних сестер, 16 молодших сестер. Цього року вже написали заяви нпро звільнення шість медичних сестер онкоцентру. Це працівники не пенсійного чи передпенсійного віку. Це молодь – амбітна, перспективна. Хтось знайшов роботу із гідною зарплатою у приватних клініках, чимало виїхали за кордон. Якщо нічого не змінювати, то ситуація буде лише погіршуватися. Щоправда, офіційно в Україні не рахують лікарів, які їдуть працювати за кордон. В Міністерстві охорони здоров'я неодноразово зазначали, що офіційної статистики трудової міграції медпрацівників за кордон просто не існує. Однак нині, за різними даними експертів у вітчизняних лікарнях не вистачає майже третини медичного персоналу», - повідомляє Шамрай.

За даними ВООЗ, кількість лікарів на 10 тис. населення в середньому в Європі становить 36, у країнах Східної Європи — 33,2. А в Україні показник забезпеченості лікарями становить 26,5 на 10 тис. населення.

Якщо ситуація не зміниться, то стоси заяв «за власним бажанням» будуть лише збільшуватися, а в операційних буде тихо, бо в них не буде кому оперувати. Я, як керівник медичного закладу, переконаний, що проблема дефіциту підготовлених кадрів є однією з найголовніших перепон на шляху до реформування системи охорони здоров'я", - йдеться далі у повідомленні.

Шамрай закликає підвищити медичним працівникам заробітну плату і не робити медиків найбільшими корупціонерами в країні.

“Сподіваймося, що найближчим часом у нас в країні з’явиться програма, спрямована на покращення кадрової ситуації у сфері медичної допомоги. А українцям медичну допомогу не доведеться надавати волонтерам-медикам, як в країнах третього світу", - висловлює надію Шамрай.

Нагадаємо, на Вінниччині затримали спритників, які наживалися на біді онкохворих людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця