Головний онколог області зробив застережливе звернення до вінничанок

Щороку 20 жовтня в світі відзначається День боротьби з раком молочної залози – однієї із найбільш агресивних онкологічних патологій
Depo.
20 жовтня 2016 11:53
ФОТО: depo.ua
Головний онколог області зробив застережливе звернення до вінничанок
Головний онколог області зробив застережливе звернення до вінничанок

Головний онколог Вінниччини Володимир Шамрай закликав вінничанок регулярно обстежувати молочні залози, щоб вчасно виявляти і ефективно лікувати можливі онкопатології. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної державної адміністрації.

В Україні щороку від раку молочної залози помирають вісім тисяч жінок, йдеться у зверненні.  Всього в Україні зареєстровано понад 165 тисяч пацієнтів із діагнозом "рак молочної залози". За минулий рік на Вінниччині було зафіксовано 575 таких випадків. За статистичними даними, близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії й діагностується в 75 % випадків. На Вінниччині ситуація краща — хворобу на пізніх стадіях виявляють у п'яти відсотків пацієнток. У нашому регіоні рак молочної залози на першій-другій стадіях діагностується у 95 % випадків.

"Але в ХХІ сторіччі неприпустимо, щоб рак зовнішньої локалізації діагностувався занадто пізно – на третій-четвертій стадіях!" – емоційно підкреслює Шамрай.

Єдиний спосіб виявити хворобу вчасно, а отже ефективно її лікувати – регулярні обстеження, наголошує онколог.

"Усім жінкам і дівчатам необхідно регулярно самостійно обстежувати свої молочні залози і в жодному разі не забувати про щорічні візити до гінеколога. Жінки у віці 35+ мають раз на рік робити УЗД молочних залоз, а після 40 бажано проходити обстеження у лікаря-мамолога і робити мамографію. Новий сучасний цифровий мамограф "Квітка", отриманий онкодиспансером під час благодійної акції, дозволить щороку обстежувати близько восьми тисяч осіб у найвіддаленіших районах області», – повідомляє лікар. 

Нагадаємо, онкодиспансер отримав у подарунок  цифровий мамограф "Квітка".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах