ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Головний медик Вінниччини: "Сьогодні ситуація з вакцинами просто жахлива"

Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович каже, що в області навіть немає чим прищеплювати немовлят проти туберкульозу та гепатиту "Б"
Depo.
24 травня 2016 16:31
ФОТО: depo.ua
Головний медик Вінниччини: "Сьогодні ситуація з вакцинами просто жахлива"
Головний медик Вінниччини: "Сьогодні ситуація з вакцинами просто жахлива"

Про це чиновниця розповіла під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

За словами Грабович, нині Вінниччина має лише 30-40% вакцин проти кору, паротиту та краснухи від необхідної, відповідно до календаря щеплень, кількості. Більше того, ряд життєвонеобхідних вакцин в область не завезено взагалі.

"Ні БЦЖ (вакцина проти туберкульозу - ред.), ані вакцини проти гепатиту "Б", які дають немовлятам в перші дні життя, немає. Відсутній і "Індіраб" (вакцина від сказу - ред.). Можливо вони завезенні в Україну, але по областям вони не розвезені", - зауважила головний медик Вінниччини.

Вона наголошує, що гроші на вакцини у області є. Крім того, медзаклади мають позабюджетні надходження, які готові витрачати на необхідні препарати. Однак проблема, за словами чиновниці, у повній відсутності ліків на українському ринку.

"...на сьогодні кошти є в самих закладах охорони здоров'я і місцева влада в містах, районах і області готова виділити додаткові кошти. Але проблема в тому, що при наявності коштів, ми не можемо купити ці вакцини", - пояснює Людмила Грабович.

Частково ситуацію, що склалась, за словами медика, спричинила реорганізація Санітарно-епідеміологічної служби. 

"Раніше більшість централізованих поставок вакцин із МОЗу "йшла" через СЕС . Тоді всі епідеміологи з лікарень приїздили, отримували свою квоту і виконували календар щеплень. На сьогоднішній день - це неможливо, адже нема ні служби, ні вакцин. Ситуація на сьогодні просто жахлива - це я можу сказати точно", - підкреслила Грабович.

Читайте також: Вінницькі медики досі чекають на обіцяні вакцини