ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гижко розповів, що чекає на Калинівку без статусу міста обласного значення

За словами заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, Калинівка нічого не втрачає
Depo.
19 травня 2016 13:37
ФОТО: depo.ua

Будучи об'єднаною територіальною громадою, місто Калинівка має не менше повноважень та преференцій ніж міста обласного значення. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

За словами віце-губернатора Вінниччини, затвердження статусу міста обласного значення на рівні Верховної Ради було лише юридичною формальністю, без якої Калинівська територіальна громада нічого не втрачає.

"В принципі сьогодні Калинівка має статус об'єднаної територіальної громади, тому переваг чи недоліків ніяких не має. Статус об'єднаної територіальної громади - це більший статус ніж міста обласного значення. Калинівка вже де-факто є містом обласного значення, вони вже розпоряджаються землями, які є в об’єднаній громаді, і вже йдуть бюджетні надходження. Це було просто юридичне оформлення, але навіть без нього вони мають більше повноважень і більший бюджет", - пояснив Андрій Гижко.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 травня, Верховна Рада не надала Калинівці статусу міста обласного значення. Свої голоси за відповідний проект постанови не захотіли віддавати 274 народних обранця, в тому числі і троє нардепів-вінничан.

В березні цього року, комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, заступником голови якого є нардеп-вінничанин Сергій Кудлаєнко, підтримав ініціативу щодо надання Калинівці такого статусу

Ще раніше ініціативу калинівської територіальної громади, щодо отримання статусу обласного значення, підтримала і Вінницька обласна рада.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця