UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Гендиректор "Укроборонпрому" у Вінниці розповів, як розвиватимуть 45-й завод

На території підприємства хочуть створити індустріальний парк
 

Гендиректор "Укроборонпрому" у Вінниці р…

Колись одне з найпотужніших вінницьких підприємств оборонної галузі - 45-й експериментальний механічний завод має розвиватися й залучати нові інвестиції. На цьому сьогодні під час поїздки на підприємство наголосив гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв. Про це повідомляє Depo.Вінниця.  

Оглянувши разом із головою ОДА Сергієм Боровим потужності заводу, він дійшов висновку, що "мода" на індустріальні парки може допомогти підприємству розвиватись. За словами Юрія Гусєва, нині Фонд регіонального розвитку змінює принципи роботи, акцентуючи на фінансуванні саме індустріальних парків. Окрім того, якщо парламент остаточно ухвалить законопроект щодо корпоратизації підприємств оборонного комплексу, це дозволить залучати інвестиції навіть з-за кордону.  

"Я побачив, що підприємство має перспективу, ми відвідали низку цехів, поспілкувались із працівниками. Можу сказати, що є проблеми, є над чим працювати, але так само я бачу перспективи. Зараз використовується менше половини потужностей заводу А це означає, що половина приміщень і потужностей, які нині в досить непоганому стані, можуть бути використані для індустріального парку. Ми разом готові відстоювати перед урядом проект індустріального парку на потужностях цього заводу", - зазначив Юрій Гусєв.

 

А поки що вирішено змінити керівника заводу. Щоправда, хто замінить на цій посаді 73-річного Миколу Чумака, поки невідомо. В "Укроборонпромі" планують провести конкурс. Хоча особливих претензій до пана Чумака керівник концерну не має. Навпаки - Юрій Гусєв подякував йому за плідну роботу, вручив відомчу відзнаку та напівжартома запевнив: якщо зміну не знайдуть, попросять повернутися на посаду.   

Поки ж найбільшим досягненням заводу Микола Чумак називає випуск нової та модернізацію старої техніки для перевезення пального й освоєння виробництва окремих типів бронетехніки.

"Ми освоїли і модернізували чотири типи бронетанкової техніки, зараз модернізуємо ще чотири. Загалом за два роки ми виготовили і модернізували техніки майже на 200 мільйонів гривень. Тепер колектив вийшов на річні обсяги виробництва - близько 250 мільйонів, тоді як розпочинали ми із 3 мільйонів", - розповідає Микола Чумак

Найголовнішими проблемами підприємства нині він вважає недостатній рівень зарплати - в середньому близько 10 тисяч гривень. Каже, молодь на такі "заробітки" не погоджується. А причина фінансових негараздів - надлишок приміщень і території, яку не використовують, а обслуговувати потрібно.

"Із 2014 року ми поставили для війська приблизно 1,5 тисячі одиниць техніки: тільки для служби пального модернізували два типи цистерн і заправників. Це дало можливість підприємству мати роботу і головне, що завод зараз, коли відбуваються такі події на Донбасі, дуже потрібен державі. Якщо концерн та ОДА беруть зобов'язання приділити підприємству серйозну увагу, то в нього є перспектива. Новому керівнику, враховуючи ті виклики, які сьогодні є, буде непросто утримати ситуацію вже у цьому році. А хотілося б, щоб підприємство нарощувало обсяги виробництва і мало гарну перспективу", - каже Микола Чумак.

Нагадаємо, вінницький ювелірний завод "Кристал" готують до приватизації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme