UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Фахівці з Вінниці й Харкова винайшли спосіб перетворення будь-якого транспорту на реанімобіль

Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від $ 100 тис, а в інших країнах світу такі модулі у п’ять разів дорожчі

Фахівці з Вінниці й Харкова винайшли спо…

Військові медики з Вінниці разом з інженерами з Харкова розробили автономний медичний евакуаційний модуль. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Армія Inform".

"Для пораненого під час бойових дій критично важливо потрапити до підготовленого фахівця якнайшвидше. Для цього застосовують усі наявні ресурси, зокрема й авіатранспорт, який насамперед використовується для евакуації важкопоранених", – розповідає заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник медичної служби Олександр Столяренко.

Але, окрім швидкості, важливою є і безпека пацієнта під час транспортування з паралельним наданням кваліфікованої домедичної допомоги. Такі можливості забезпечує  багатопрофільний вертоліт під час евакуації із передової і літак, коли  важкопоранених потрібно швидко евакуювати із мобільних шпиталів і госпіталів біля лінії фронту. Так, на операційно-реанімаційному літаку Vita та санітарному Ан-26 імені Дмитра Майбороди під час російсько-української війни було евакуйовано понад 6000 поранених. Із них – приблизно 300 важкопоранених, які могли бути перевезені тільки авіатранспортом.

"Проте ми маємо розуміти, що "Віта" побудована на базі Ан-26 1978 року випуску, і з кожним роком вона "старіє". І в найближчій перспективі держава, скоріш за все, вже не матиме змогу утримувати окремий літак для медевакуації. Це надто дорого. Ринкова вартість якісного сучасного спеціалізованого санітарного літака – це десятки мільйонів доларів", – веде далі Столяренко.

Фахівці ВМКЦ ЦР, спираючись на свій досвід аероевакуації й наданніяекстреної медичної допомоги, дійшли висновку, що потрібно шукати альтернативу "Віті" у вигляді швидкомонтованого, автономного медичного евакуаційного модуля.

"За нашими пропозиціями і технічним замовленням харківські інженери виконали проєктно-випробувальні роботи санітарного модуля.  Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах і є ніби маленьким "саркофагом"  для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт", – пояснює лікар.

Модуль, вмонтований в звичайну машину (або вертоліт чи літак),  фактично перетворює її на реанімобіль. Тут є усе, щоб безпечно евакуювати пораненого з паралельним проведенням інтенсивної терапії, введенням медикаментів, кисневими інгаляціями, штучною вентиляцією легень. Одночасно є можливість стежити за станом пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій.

Подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їх вартість починається від $ 500 тис. за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від $ 100 тис. Справа лише – за державою підтримкою цього проєкту, додає Столяренко.

Нагадаємо, на Вінниччині незрячий волонтер організовує ремонт автомобілів для фронту.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme