Фахівці так і не зрозуміли, чим отруїлися діти у Могилеві-Подільському

Школярам встановлено різні діагнози, а ймовірною причиною отруєння вважають вторинне забруднення продуктів

Незважаючи на виявлені кричущі порушення, фахівцям не вдалося чітко встановити джерело збудника захворювання школярів у Могилеві-Подільському, що на Вінниччині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

"Від усіх 12 захворілих дітей, а також від 8 осіб із числа персоналу гімназії було відібрано матеріал для лабораторного дослідження. Після завершення лабораторних досліджень матеріалу, відібраного від 12 дітей: у трьох госпіталізованих дітей було виділено умовно-патогенну флору - Citrobacter freundii, у чотирьох - Klebsiella pneumonia, ще у п'яти хворих дітей - умовно-патогенна та патогенна флора не виявлена. При дослідженні 8 здорових осіб із числа персоналу гімназії умовно патогенна та патогенна мікрофлора також не виявлена.

Дітям були встановлені діагнози: "Гострий гастроентероколіт викликаний умовно-патогенною мікрофлорою (Klebsiella pneumonia)" - у чотирьох школярів; "Гострий гастроентероколіт викликаний умовно-патогенною мікрофлорою (Citrobacter freundii цитробактер)" - у трьох школярів; "Харчова токсикоінфекція невстановленої етіології" - у двох школярів; "Грип" - у двох школярів та "ГРВІ середнього ступеня важкості" – в одного школяра. Хворі пройшли курс адекватної терапії" - йдеться в повідомленні.

Станом на 28 січня усі госпіталізовані діти в задовільному стані виписані зі стаціонару. Летальних випадків не зареєстровано.

Джерело збудника інфекції не вдалось встановити, ймовірним фактором передачі було вторинне забруднення харчових продуктів внаслідок порушень санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог на харчоблоці гімназії.

В осередку проведено комплекс протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, у Могилів-Подільській школі №2 сталося масове отруєння школярів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця