Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами

Італійці розроблятимуть для вінничан концепцію поводження з сміттям

Європейські "переробники" сміття вчили в…

Сьогодні, 10 травня,  представники акціонерного товариства "Канторина" та неурядової організації "Аграрна школа дель Парко ді Монца" провели семінар-навчання з управління відходами для мерів міст та заступників голів РДА Вінницької області. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами - фото 1

За словами представника товариства "Контаріна" Марко Маттіело, їхня компанія має успішний досвід з переробки сміття у Європі. Силами підприємства по всій Італії встановлені однакові тарифи, однакові контейнери та однаковий підхід до роздільного сміття.

"Ця модель створена 15 років тому, коли зрозуміли, що вже не знаємо що робити з тією кількістю сміття. І сьогодні працюємо так, що в Італії немає жодного комплексу для спалювання сміття. Ми все переробляємо. Постійно проводимо день відкритих дверей і до нас на екскурсі приходять цілими сім’ями. Ми спілкуємось і мешканці кажуть, що треба удосконалити", - розповів італійських експерт.

Голова обласної ради Анатолій Олійник заявив, що Вінниччина за 18 місяців має зробити те, на що у італійців пішло 15 років. Адже з першого січня 2018 року вступає у дію норма закону, за якою заборонено переробляти несортоване сміття.

"Ми повинні все зробити, щоб в найближчий термін напрацювати бачення системи поводження з твердими побутовими відходами в масштабах області. Разом з італійськими експертами напрацовуватимемо концепцію управління поводження з ТПВ", - зауважив А.Олійник.

Нагадаємо, партнерство між Італією та Вінниччиною відбувається в межах проекту "Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області". Вінниччина - єдина область в Україні, яка виграла цей проект. Він підтримується Міністерством закордонних справ Італії. Проект буде реалізовуватись протягом 18 місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook