ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами

Італійці розроблятимуть для вінничан концепцію поводження з сміттям
Depo.
10 травня 2016 16:57
ФОТО: depo.ua
Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами
Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами

Сьогодні, 10 травня,  представники акціонерного товариства "Канторина" та неурядової організації "Аграрна школа дель Парко ді Монца" провели семінар-навчання з управління відходами для мерів міст та заступників голів РДА Вінницької області. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Європейські "переробники" сміття вчили вінничан "управляти" відходами - фото 1

За словами представника товариства "Контаріна" Марко Маттіело, їхня компанія має успішний досвід з переробки сміття у Європі. Силами підприємства по всій Італії встановлені однакові тарифи, однакові контейнери та однаковий підхід до роздільного сміття.

"Ця модель створена 15 років тому, коли зрозуміли, що вже не знаємо що робити з тією кількістю сміття. І сьогодні працюємо так, що в Італії немає жодного комплексу для спалювання сміття. Ми все переробляємо. Постійно проводимо день відкритих дверей і до нас на екскурсі приходять цілими сім’ями. Ми спілкуємось і мешканці кажуть, що треба удосконалити", - розповів італійських експерт.

Голова обласної ради Анатолій Олійник заявив, що Вінниччина за 18 місяців має зробити те, на що у італійців пішло 15 років. Адже з першого січня 2018 року вступає у дію норма закону, за якою заборонено переробляти несортоване сміття.

"Ми повинні все зробити, щоб в найближчий термін напрацювати бачення системи поводження з твердими побутовими відходами в масштабах області. Разом з італійськими експертами напрацовуватимемо концепцію управління поводження з ТПВ", - зауважив А.Олійник.

Нагадаємо, партнерство між Італією та Вінниччиною відбувається в межах проекту "Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області". Вінниччина - єдина область в Україні, яка виграла цей проект. Він підтримується Міністерством закордонних справ Італії. Проект буде реалізовуватись протягом 18 місяців.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця