ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Епідемія поліомієліту стала менш загрозливою для Вінниччини

ЮНІСЕФ закуповує вакцину від страшного дитячого недуга
Depo.
29 вересня 2015 14:12
ФОТО: depo.ua
Епідемія поліомієліту стала менш загрозливою для Вінниччини
Епідемія поліомієліту стала менш загрозливою для Вінниччини

Календар профілактичних щеплень на 2015 рік, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України, зірвано через відсутність необхідних вакцин, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vlasno.info.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 м. Вінниці повідомили, що зовсім немає вакцини пентаксим для профілактики правця, дифтерії, поліомієліту, кашлюку та інших інфекцій. Вакцина БЦЖ також відсутня. Наразі проводяться щеплення від кору, паротиту, краснухи. Ще є вакцина для профілактики гепатиту В. За кошти міського бюджету закупили туберкулін українського виробництва.

В Департаменті охорони здоров'я і курортів Вінницької облдержадміністрації кажуть, наразі вакцин проти поліомієліту немає. Вакцини від дифтерії, кашлюку, правцю в закладах лише в залишковій кількості. Зовсім немає вакцини БЦЖ. Раніше її поставляла Росія. Востаннє Вінницька область отримувала вакцину БЦЖ навесні - початку літа. Це була вакцина польського виробництва. Однак кількість поставок була незначна. При потребі лише по новонародженим дітям у 18 тисяч доз область тоді отримала лише 5 тисяч доз, які вже використали.

Дефіцит вакцин виник через те, що Україна наразі користується лише тими вакцинами, які зареєстровані в нашій країні, пояснюють в адміністрації. Таких вакцин дуже мало. Друга причина - зміни механізму закупівлі імунологічних препаратів. Займатися цим тепер будуть міжнародні організації такі як ЮНІСЕФ, ВООЗ.

Нещодавно ЮНІСЕФ закупило для України вакцину від поліомієліту. Найближчим часом вона має надійти в область. Водночас батьки можуть придбати необхідні вакцини і за свій кошт. Вакцина "інфанрікс гекса" для профілактики правця, дифтерії, кашлюка, гепатиту В, поліомієліту і захворювань, що викликає гемофільна інфекція, бельгійського виробника коштує в аптечній мережі 690 гривень. Вакцину ІПВ від поліомієліту тут можна придбати за 470 гривень. Пентаксиму в аптечній мережі вже немає. Коштувала вакцина 370 гривень.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.