Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право

Вінницькі дослідники доповнили виставку місцевими експонатами
Depo.
13 жовтня 2016 17:57
ФОТО: depo.ua
Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право
Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право

У Вінницькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Саксонське зерцало і Магдебурзьке право – основи для Європи". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

Матеріали музею безкоштовно надав Центр політичної освіти землі Саксонія-Ангальт з Німеччини. Торік німецька експозиція побувала в Бельгії і в Білорусі, а влітку цього року її привезли в Україну. Маршрут експозиції короткий: Київ - Переяслав-Хмельницький - Вінниця - Львів.

Вінницький краєзнавчий музей доповнив експозицію матеріалами про розвиток Магдебурзького права на Поділлі. Як повідомила завідувачка сектору виставкової роботи музею Тетяна Журунова, головний експонат – цеховий прапор, якому понад 200 років.

"Магдебурзьким правом з 1324 року до 1787 року користувалися 105 міст України, в тому числі 50 – на Поділлі. Тому ми і вирішили додати до експозиції експонати, які зберігаються у наших фондах. Це, зокрема, зображення гербів міст, які мали Магдебурзьке право: Брацлав, Хмільник, Шаргород, Вінниця та інші. А ще ми презентували унікальний цеховий прапор, датований 18 століттям, який належав вінницьким шевцям", – додала Журунова.

Виставка діятиме до 10 січня 2017 року.Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право  - фото 1Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право  - фото 2Експонати з Німеччини розкажуть вінничанам про Магдебурзьке право  - фото 3 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах