Експерт вважає, що вінницький двомандатний депутат Качур не порушує законодавства

Депутат обласної ради Олександр Качур став депутатом Немирівської міськради за результатами виборів 18 грудня
Depo.
13 січня 2017 10:32
ФОТО: depo.ua
Експерт вважає, що вінницький двомандатний депутат Качур не порушує законодавства
Експерт вважає, що вінницький двомандатний депутат Качур не порушує законодавства

Учора, 12 січня,  заступнику голови Вінницької облради Олександру Качуру вручили мандат депутата Немирівської міської об'єднаної громади. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Vlasno.info.

Олександр Качур став депутатом Немирівської міськради за результатами виборів 18 грудня. Після оголошення результатів виборів він написав заяву про складання повноважень депутата облради, але продовжує працювати заступником голови ради до сесії, під час якої мають проголосувати за припинення його повноважень як депутата облради.

"Позбавити його повноважень депутата облради могла й обласна виборча комісія. Адже його заява була. Треба було їм зібратись і проголосувати", – зауважує перший заступник голови облради Людмила Щербаківська.

Найближча сесія обласної ради запланована на лютий 2017 року. Головний експерт групи з реформування виборчого законодавства Реанімаційного пакету реформ Євген Радченко зазначає, що Олександр Качур, незважаючи на наявність двох мандатів, не порушив законодавства.

"Тільки сесія, а не виборча комісія може припинити повноваження депутата. Адже депутати набувають повноважень тільки під час сесії, коли складають присягу. І скласти повноваження депутат має теж на сесії. Інша справа, що законодавчо ця процедура дещо затягується. Зараз цей депутат має право ходити на сесію в новообрану раду і приймати рішення. Якби його обрали заступником голови міської ради, йому треба було звільнитись з іншої роботи, але це вже питання трудового законодавства", – наголошує експерт.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах