Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди

Наразі триває перезатарення непридатних відходів, що дасть можливість визначити їх кількість
Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди
Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди

Скільки непридатних пестицидів знаходиться на території Вінницької області наразі точно невідомо, повідомляє Depo.Вінниця

Протягом минулого і нинішнього років триває перезатарення відходів, що дасть можливість визначити їх кількість та згодом утилізувати. За словами головного спеціаліста Департаменту екології та природних ресурсів Тетяни Лотоцької, згідно інвентаризації, яка проводилась в попередні роки, на семи хімскладах області знаходиться 801 тона пестицидів, з яких 664 тони - безхазяйні. Хоч в попередні роки проводилась інвентаризація відходів, нині їх точна кількість невідома.

"Визначалися, так "на око" і часто помилялися. Наприклад, на складі за попередніми підрахунками знаходиться п'ять тон відходів. Коштів з бюджету на їх знищення виділяється рівно на цю кількість. Приїжджає команда, яка перезатарює та вивозить на знищення, а їх не п'ять, а вісім. Вони забирали усі, але потім на виконання робіт повністю по області коштів уже не вистачало. Були і більші розбіжності: за попередніми оцінками вважали, що на складі лежить три тони, приїжджали, а там - п'ятнадцять", - розповіла Лотоцька. 

Цього року на перезатарення з обласного фонду охорони природнього середовища виділили 1 мільйон 217 тис грн. Минулого року на це з бюджету витратили теж трохи більше мільйона гривень.

"Поводитися з відходами і зважувати їх мають право тільки спеціально акредитовані спеціалісти. Кошти ідуть на оплату їх праці, тару, транспортування, спецодяг. Тому вирішили спочатку перезатарити, а тоді знищити. І навіть якщо відходи будуть просто перезатарені, це вже краще, адже чимало їх лежало врозсип, а це небезпечно для навколишнього середовища", - пояснила Лотоцька.

Починаючи з минулого року на Вінниччині перезатарили 330 тон відходів у восьми районах області. Наразі тривають роботи у Тиврівському районі.  

Нагадаємо, на Вінничичні знаходиться найбільший у Європі отрутомогильник - Джуринський. Там, за приблизними підрахунками, наразі знаходиться 2 100 тон пестицидів, які звозили з восьми областей України. На їх утилізацію немає коштів.  На нього до цих пір продовжують підпільно завозити отрутохімікати.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця