ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди

Наразі триває перезатарення непридатних відходів, що дасть можливість визначити їх кількість
Depo.
29 березня 2016 09:34
ФОТО: depo.ua
Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди
Вінницькі екологи за мільйон порахують пестициди

Скільки непридатних пестицидів знаходиться на території Вінницької області наразі точно невідомо, повідомляє Depo.Вінниця

Протягом минулого і нинішнього років триває перезатарення відходів, що дасть можливість визначити їх кількість та згодом утилізувати. За словами головного спеціаліста Департаменту екології та природних ресурсів Тетяни Лотоцької, згідно інвентаризації, яка проводилась в попередні роки, на семи хімскладах області знаходиться 801 тона пестицидів, з яких 664 тони - безхазяйні. Хоч в попередні роки проводилась інвентаризація відходів, нині їх точна кількість невідома.

"Визначалися, так "на око" і часто помилялися. Наприклад, на складі за попередніми підрахунками знаходиться п'ять тон відходів. Коштів з бюджету на їх знищення виділяється рівно на цю кількість. Приїжджає команда, яка перезатарює та вивозить на знищення, а їх не п'ять, а вісім. Вони забирали усі, але потім на виконання робіт повністю по області коштів уже не вистачало. Були і більші розбіжності: за попередніми оцінками вважали, що на складі лежить три тони, приїжджали, а там - п'ятнадцять", - розповіла Лотоцька. 

Цього року на перезатарення з обласного фонду охорони природнього середовища виділили 1 мільйон 217 тис грн. Минулого року на це з бюджету витратили теж трохи більше мільйона гривень.

"Поводитися з відходами і зважувати їх мають право тільки спеціально акредитовані спеціалісти. Кошти ідуть на оплату їх праці, тару, транспортування, спецодяг. Тому вирішили спочатку перезатарити, а тоді знищити. І навіть якщо відходи будуть просто перезатарені, це вже краще, адже чимало їх лежало врозсип, а це небезпечно для навколишнього середовища", - пояснила Лотоцька.

Починаючи з минулого року на Вінниччині перезатарили 330 тон відходів у восьми районах області. Наразі тривають роботи у Тиврівському районі.  

Нагадаємо, на Вінничичні знаходиться найбільший у Європі отрутомогильник - Джуринський. Там, за приблизними підрахунками, наразі знаходиться 2 100 тон пестицидів, які звозили з восьми областей України. На їх утилізацію немає коштів.  На нього до цих пір продовжують підпільно завозити отрутохімікати.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця