У Вінниці відбувся наймасовіший дитячий шаховий турнір

"Перший вінницький кубок золотої молоді" триватиме п’ять днів – до 7 липня

Учора, 3 липня, у Вінниці під час відкриття Міжнародного дитячого шахового турніру  зафіксували рекорд України у номінації "Наймасовіший дитячий шаховий турнір". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Міжнародний гройсмейстер Аркадій Найдіч, організатор цього турніру і президент Вінницької обласної шахової федерації, розповів, що це "наймасштабніших дитячий шаховий турнір, який коли-небудь відбувався в Україні", і що участь у ньому беруть учасники з 7-8 країн, віком від 6 до 14 років.

Чисельними делегаціями представлені Ізраїль, Молдова та Білорусь, є ще учасники з Шотландії, Чехії, Угорщини та Швеції – загалом, близько сотні спортсменів-іноземців. А решта – українці, зокрема, близько 50 вінничан.

Планувалося, що в турнірі візьмуть участь близько 600 шахістів, але Павло Горішевський, експерт націнального реєстру рекордів України, оголосив, що на справді на турнір прибули 648 спортсменів.

"Сьогодні саме тут встановлено рекорд України, з чим я вітаю президента Вінницької обласної федерації шахів пана Аркадія Найдіча та усю його команду з цим великим досягненням. Вітаю вас з рекордом. Щиро вітаю. І щоб наступний рекорд був як мінімум 1000", –сказав Горішевський і показав лічильник.

Експерт також зазначив, що до сьогодні в Україні був лише один подібний рекорд – одночасної масової гри в шахи, який зафіксували у Харкові. Це був одноденний турнір, участь в якому взяло 556 дітей.

Сертифікат про встановлення рекорду України вручили Вінницькій обласній федерації, але кожен з його учасників також отримає пам’ятку: юним шахістам федерація вручить дипломи із написом, що вони долучилися до встановлення цього рекорду.

"Перший вінницький кубок золотої молоді" триватиме п’ять днів – до 7 липня.

Нагадаємо, нещодавно у Вінниці зафіксували рекорд: підписаний бійцями прапор піднято на телевежу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця