UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Двоє вінницьких активістів рятували черепах з "лебединого озера" (ФОТО)

Виявляється, черепах в озеро випускають вінничани, яким удома набридла жива "іграшка"

Двоє вінницьких активістів рятували чере…

Учора, 21 лютого, у Вінниці кілька активістів узялися рятувати черепах із декоративної водойми на вході до Центрального міського парку. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Про "операцію з порятунку" черепах повідомила напередодні у соціальній мережі Діана Тарабан – дівчина, яка відома тим, що вже третій рік поспіль рятує лисенят, викуповуючи їх з українських звіроферм. Однак цього разу порятунок тварин ініціював її знайомий Максим.

Максим розповів, що кілька днів тому, коли лід на дні декоративної водойми розтанув, він побачив багато загиблих черепах, тому вирішив врятувати тих, які вижили.

За півгодини хлопець голими та тремтячими від холоду руками дістав 14 червоновухих та одну українську черепаху.

Максим розповів, що напередодні писав у групах в соціальних мережах, чи може хтось взяти цих черепах собі, але ніхто не відгукнувся. Тому вони вирішили з Діаною випустити їх на волю – у П'ятничанське озеро.

Та спершу активісти вирішили заїхати у Вінницьку обласну станцію юних натуралістів і в зоокуточок центрального парку, але черепах там не взяли.

Сергій Рекшинюк, завідувач лабораторії акваріумістики та тераріумістики, пояснив, що в них для цього немає ні умов, ні ресурсів, ні навіть ветеринара. Рекшинюк порадив активістам брати черепах додому і шукати, кому їх роздати, адже випускати тваринок у відкриту водойму, з його слів, – не найкраща ідея.

"А взагалі, якщо в корінь дивитися, то потрібно проводити роз'яснювальну роботу серед дітей. Тому що ці черепахи в зоомагазинах надзвичайно дешеві. Вони маленькі, яскраві, але коли виростають, то починають багато їсти, псують воду, за ними потрібно постійно доглядати, щоб неприємний запах не виникав. І тому пізніше їх намагаються позбутися. От в цьому й причина, чому їх багато в нас у центральному парку, чому їх викидають", - сказав фахівець.

Як розповів у коментарі директор Центрального парку Юрій Приймак, черепах в парковому озері дуже багато, їх зазвичай справді випускають туди відвідувачі. А воду мусили спустити у зв'язку з реконструкцією вхідної групи до парку, оскільки процес реконстукції торкнеться й озера.

Нагадаємо, торік на Вінниччині з другої спроби врятували скаліченого лебедя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme