Дружина скандального керівника ДУСі та любитель "лихої" їзди: Хто бореться за мандат по 14 округу на Вінниччині

На 14-му окрузі – головні "жіночі" баталії передвиборчої кампанії на Вінниччині: дві кервниці обласних партійних організацій, депутатка-"опоблоківка", помічниця нардепа та "парашутистка" від Зеленського зійшлися в запеклій боротьбі

Дружина скандального керівника ДУСі та л…

До округу №14 належать місто Жмеринка, а також Жмеринський, Барський, Літинський та Тиврівський райони. Зареєстрованих виборців – 161 461 особа.

Тут найбільша кількість кандидатів серед усіх восьми округів Вінниччини – 17. Десять з них – самовисуванці, ще 7 йдуть від політичних партій.

Починаємо КВК 

Вінничанка Ірина Борзова – висуванка від партії "Слуга народу" по 14 мажоритарному округу. Для того, щоб підтримати Борзову, президентська партія навіть "продинамила" голову обласної парторганізації Світлану Лутковську, яка теж зареєструвалась кандидаткою в нардепи по 14 округу. Причина у давніх приятельських та бізнесових стосунках з батьком Борзової – впливовим у колах гумористів вінничанином Наумом Борулею, який свого часу був "правою рукою" Олександра Маслякова у грі КВК і обіймав посаду гендиректора компанії "АМиК" ("Александр Масляков и компания"). Вочевидь, ці самі стосунки допомогли чоловіку Ірини Сергію Борзову вдруге після корупційного скандалу очолити, хай і –номінально – тимчасово, Державне управління справами.  

Нагадаємо, що у серпні 2015 року президент України Петро Порошенко призначив вінничанина Сергія Борзова на посаду т.в.о. керівника Державного управління справами. Згодом, за інформацією журналістів програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом", Державне підприємство Укржитлосервіс, підвідомче Державному управлінню справами, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів вартістю понад 10 млн грн у будинку на столичному бульварі Лесі Українки. У липні 2016 року президент Петро Порошенко звільнив від виконання обов’язків керівника ДУС Сергія Борзова. Одразу після виходу сюжету журналістів Центр протидії корупції звернувся із заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро України. Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за фактом передачі службовими особами Державного управління справами у приватну власність екс-виконуючому обов’язки керівника ДУС Сергію Борзову квартири у центрі столиці. 

Соратник Катеринчука, що любить "лиху" їзду

Вадим Брояка народився 16 листопада 1985 року в селі Будків Хмільницького району Вінницької області, проживає у Хмільнику. Безпартійний, самовисуванець Має середню загальну освіту, працює директором ТОВ "Юридична фірма "Юрінформ". Крім того, він – власник ТОВ "УКРДЕРЕВОТРЕЙД", яке заробляє лісопильним та стругальним виробництвом. 

Хоча кандидат балотується як самовисуванець, політичне минуле у нього все ж таки є: Брояка – один із засновників хмільницької районної організації політичної партії "Європейська партія України" Миколи Катеринчука.

Відповідно до бази даних "Clarity Project", у 2019 році кандидат п'ять разів притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи іншого сп'яніння. Тільки в лютому Брояку тричі ловили за кермом напідпитку. У березні та квітні – по разу.

Командир підрозділу "Дикі гуси" 

Пенсіонер та АТОвець Микола Дикий проживає в смт Літин. Самовисуванець. Як ваказно на "Фейсбук"-сторінці кандидата, він – командир підрозділу "Дикі гуси" та герой полку "Азов".

Безробітна прихильниця Вілкула

Депутатка Барської районної ради Альона Дунайчук народилася і проживає в селі Мальчівці Барського району Вінницької області. До Верховної Ради йде як висуванка від партії "Опозиційний блок". Під час минулих президентських виборів працювала спостерігачем від кандидата Вілкула. На сьогодні кандидатка в нардепи тимчасово не працює.

Пенсіонер Медведчука-Рабиновича

Найстарший кандидат 14-го округу – 61-річний пенсіонер Володимир Кінщак з Бару. Він – член Політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", відповідно, до Ради балотується саме від цієї політсили.

З майна кандидат в нардепи задекларував лише автомобіль ЗАЗ "Сенс". Доходи отримує з пенсії та соціальної допомоги. На банківському рахунку зберігає 322 314 грн.

 У 2017 році він претендував на посаду начальника Муровано-Куриловецького районного управління Дерпродспоживслужби, однак на посаду призначений так і не був.  

Прісноводний рибалка

Безпартійний Іван Кривак народився і проживає в селі Олексіївка Жмеринського району. Кривак – самовисуванець. Він керує ТОВ "Митно-брокерська група", що надає транспортні послуги. Кандидат – засновник та керівник ТОВ "ДК "ФІШ ГРУП", основним видом діяльності якої є прісноводне рибальство.

Крім того, Іван Кривак – бенефіціар ще низки ТОВ, зареєстрованих у Києві. Зокрема, ТОВ "Українська паливно-мастильна компанія", що займається оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; ТОВ "Еко-Основа", що займається збиранням безпечних відходів; ТОВ "МБГ-трейдинг", яке торгує хімічними продуктами. Також Кривак є керівником громадської організації "Європейське майбутнє України".

Жертва перевороту "по-жмеринськи"

Анатолій Кушнір народився і проживає у Жмеринці. Середня спеціальна освіта не завадила йому стати Жмеринським міським головою і створити успішний сімейний бінес. Кушнір – директор з виробництва ПП "Корунд-Комплект" (КВЕД: Механічне оброблення металевих виробів), бенефіціаром якого є його дружина Любов Кушнір. На останню також зареєстровано підприємство "Корунд", яке займається виробництвом машин і устаткування для сільського та лісового господарства. 

Відповідно до декларації за 2018 рік, безпартійний самовисуванець Кушнір на двох з дружиною має у власності сім земельних ділянок, два житлових будинки та нежитлове приміщення. Ще кандидат будує гараж у Жмеринці та будинок у сусідньому селі. Крім того ексмер задекларував вантажівку "Мерседес" Atego, старий ВАЗ 2105, вантажні автомобілі ГАЗ, два МАЗи, напівпричіп, причіп, трактор "Хіномото", бус "Мерседес" Sprinter та дві "Субару": Legacy 2008 року випуску та Outback 2011 року випуску.

Дохід сім'я Кушнір отримує з підприємницької діяльності та надання майна в оренду, а також кандидат отримує пенсію, проценти та має заощадження.

Торік на позачерговій сесії Жмеринської міської ради депутати проголосували за дострокове припинення повноважень мера Кушніра. Його позбавили виборної посади за старою, перевіреною у Жмеринці схемою.

Зе-бібліотекарка

Керівниця Зе-команди на Вінниччині Світлана Лутковська працює директоркою бібліотеки у Вінницькому національному аграрному університеті. Членства в жодній з партій не має, але саме вона очолила передвиборчий штаб Зеленського на Вінниччині під час президентських виборів. Однак партія "Слуга народу" замість Лутковської висунула Борзову, про яку йшлося вище, тож Зе-бібліотекарка була змушена балотуватись самовисуванкою. 

Світлану Лутковську називають людиною з орбіти Калетників.

Відповідно до декларації за 2018 рік кандидатка в нардепи задекларувала дохід 465 гривень як гонорар, виплачений Тернопільським національним педагогічним університетом, та допомогу при народженні дитини - 10 320 гривень. Із об’єктів нерухомості – дві земельні ділянки у с. Борівка Чернівецького району Вінницької області. Всю іншу нерухомість, зазначену в декларації, належить чоловікові Руслану Лутковському – 17 земельних ділянок в селі Борівка, а також дві квартири та два житлових будинки. 

Із цінного рухомого майна у Світлани Лутковської задекларований легковий автомобіль Range Rover Sport, 2016 року випуску. Її чоловік у 2014 році придбав Lexus LX570.

"Сильний і чесний"

Безпартійний Анатолій Мартинюк болотується від 14-го округу, в межах якого розташоване його рідне місто Бар, однак проживає у Києві. Кандидат в нардепи – військовослужбовець, працює в СБУ. До Ради його висунула партія "Сила і Честь".

Спроба номер три 

Чинний народний депутат України Іван Мельничук – член Політичної партії "Європейська Солідарність" вже вдруге балотується від цієї політсили. Ще раніше він балотувався до Ради по 14-му округу, але від "Батьківщини". На позачергових парламентських виборах 2014 року Мельничук, який на той момент вже замінив свій партійний квиток "Батьківщини" на "БПП" і отримав посаду голови Літинської РДА, впевнено набрав переможні 42,57%. 

За даними "Чесно", з 2010 до 2014 року Мельничук був депутатом Вінницької обласної ради. Обраний від ВО "Батьківщина" за округом №21 як член партії. З 2006 до 2010 року — депутат Літинської селищної ради Вінницької області.

З 2005 року володів ринком сувенірних товарів у Вінницькій області. З 1999 до 2006 року був приватним детективом. З 1991 до 1998 року проходив службу у військах МВС РФ, а у 1998 році повернувся в Україну. Закінчив Пермське вище військове командне училище МВС СРСР та Одеський державний університет внутрішніх справ за спеціальністю "правознавство".

В Раді чинного скликання Мельничук відзначився зразковим відвідуванням сесій. Він працював у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції та товаришував з Олексієм Порошенком.

АТОвець-самовисуванець 

АТОвець Віталій Середа народився і проживає в смт Літин. Працює головою громадської організації "Учасників АТО Літинського району". Безпартійний, до Верховної Ради йде як самовисуванець.

Відповідно до декларації за 2018 року, у власності кандидата є земельна ділянка у 772 "квадрата" та житловий будинок у 90 кв. м. Також він має автівку "Хюндай Соната" 2008 року випуску. 

З доходів у Середи – тільки пенсія.

"

Безпартійна помічниця нардепа-"яценюківця"

Безпартійнa 30-річна помічниця-консультантка народного депутата України Тараса Креміня ("Народний фронт") Наталя Сімакова до Ради йде як самовисуванка.

Відповідно до декларації, кандидатка разом із сином проживає в кімнаті, яку орендує у Національного університету імені Тараса Шевченка. За сумісництвом Сімакова працює викладачкою педагогічного університету імені Драгоманова. У той же час, вона має корпоративні права на ТОВ "Некос Естимейт", що займається оцінкою нерухомого майна, консалтингом та наданням юридичних послуг.

Крім того, Наталя Сімакова задекларувала подарунок у 150 тис. грн, який отримав її маленький син від його батька. А також заощадження: $10 тис. та 6 тис. грн.

Громадський діяч  

Безпартійний Анатолій Слівінський – народився на Житомирщні і здобув тільки професійно-технічну освіту. Однак знайшов себе у Вінниці, де й нині проживає і балотується як самовисуванець до Верховної Ради. Відповідно до декларації, кандидат в нардепи разом із дружиною задекларували дві квартири у Вінниці, три земельні ділянки у сусідніх селах, вантажівку ГАЗ з причепом та чотири легкові автівки. Вони живуть на дві пенсії, три зарплати і мають заощадження.

Слівінський – керівник громадських організацій "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області" та "Всеукраїнське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО". Також він – один із засновників громадського формування з охорони громадського порядку "Вінницька обласна народна самооборона імені Героїв Майдану".

Просто Віталій Ткачук 

Ще один потенційний нардеп з професійно-технічною освітою – безробітний та безпартійний самовисуванець Віталій Ткачук.

І Швець, і кандадидат

Директора ТОВ "Діброва – Буд" Бориса Швеця в нардепи висунула партія "Об’єднання "Самопоміч".  Він є членом партії та засновником Тиврівської районної парторганізації.  

Підприємство Швеця займається змішаним сільським господарством. Щоправда у 2016 та 2017 роках надавало транспортні послуги "Тиврівському районному центру первинної медико-санітарної допомоги" на загальну суму 122 тис. грн.

Торік Борис Швець отримав 1 тис. грн соціальної допомоги від Гніванської міської ради.

Леді "Ще!"

Головна "тимошенківка" Вінниччини Людмила Щербаківська прогнозовано балотується по округу з центром в її рідній Жмеринці. 

Вона – професійна помічниця-консультантка народних депутатів України, працює в апарті ВР починаючи з 5-го скликання. Консультувала цілу низку нардепів: Яворівського, Зіміна, Пилипенка, Фоміна, Деревляного, Кириленка. Нині допомагає нардепу Івченко. В той же час будує кар'єру у виконавчій владі Вінниччини та органах місцевого самоврядування.

Щербаківська – фігурантка кількох гучних скандалів. Вона заявляла з трибуни у сесійній залі, що переговорами щодо її звільнення з посади заступниці голови обласної ради займались безпосередньо голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та його перший заступник Андрій Гижко. Також запевняла, що не впливала на призначення свого зятя Богдана Кеса на посаду заступника директора Вінницького інтернату геріатричного профілю. І, зрештою, відправила свою доньку на резонансний прийом до Коровія. У ЗМІ потрапляла інформація про її роман з головним "укропівцем" облради Зозулею, зрив другого туру виборів мера Вінниці та гучні внутрішньопартійні "розборки"

В декларації Щербаківської – квартира у Вінниці, земельна ділянка в Жмеринці, зарплата та заощадження: 399 960 грн. та $11 тис.

Вінничанин у Києві

Анатолій Юхимчук народився в селі Коричинці Хмельницької області, проживає в Києві, але балотуватись вирішив по 14-му округу, що на Вінниччині. А все тому, що Юхимчук тривалий час жив і працював саме у Жмеринці. Він був заступником голови Жмеринської райдержадміністрації, заступником голови виконкому Жмеринської райради народних депутатів. Саме по Жмеринському виборчому округу № 50 у 1994 році Юхимчук потрапив до українського парламенту ІІ скликання. Щоправда його друга спроба стати нардепом була невдалою – у 2002 році Анатолій Юхимчук програв вибори безпартійому Володимиру Майстришину. За Юхимчука тоді проголосувало 21 628 виборців округу. 

Юхимчук – член ради громадської організації "Товариство "Вінничани у Києві", керівником якої є ексрегіонал Володимир Продивус. Кандидат – безпартійний самовисуванець. На двох з дружиною декларує дві квартири в Києві, дві квартири у Жмеринці, садовий будинок та дві земельні ділянки в селах Жмеринського району. 

Зарплата кандидата в нардепи, яку він отримує на посаді радника голови Рахункової палати, становить близько 65 тис. грн на місць.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme