UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Довічник з вінницької тюрми пропонує додати до алфавіту дві нові літери

Чоловік запатентував дві нові літери, які й сам придумав

Довічник з вінницької тюрми пропонує дод…

у Вінниці 46-річний Анатолій Лужинецький, який відбуває довічне покарання у місцевій в'язниці, пропонує додати дві самостійно вигадані літери до українського алфавіту. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.info.

Чоловік за гратами понад 19 років. Йому дали довічний строк за подвійне вбивство.

"Родом я з Тернопільщини. Закінчив педагогічний вуз. Вчився на вчителя по фізичному вихованню. Отримав кандидата у майстри спорту по важкій атлетиці. Ближче до 26 років пішов працювати валютником. Так сталося, що став співучасником злочину", - розповідає Лужинецький.

Під час слідства Анатолій почав писати вірші про свою дівчину, з якою тоді зустрічався. У процесі написання вірша він звернув увагу, що слід створити нову, цифрову, класифікацію віршових ритмів.

"Звернув також увагу, що в алфавіті є такі 6 голосні: а, е, и, і, о, у. Чотири з них – а, е, і, у – шляхом злучення із "й" утворюють такі букви : я (й+а), є (й+е), ї (й+і), ю (й+у). Логічно, має відбитися злучення із Й літери та літери О. Промовне разом дає уже знайоме російське Ё. Ще одне поєднання Й та И, дадуть нову літеру", - пояснює винахідник.

Відштовхуючись від своєї думки, Лужинецький у квітні 2018-го написав заяву до Комітету ВРУ з питань науки та освіти України.

Представники Комітету ентузіазму тюремного винахідника не підтримали. Та не зважаючи на це, Анатолій Лужинецький просто так відступати не став. Дізнався, що можна запатентувати свої ідеї.

"З оформленням права власності на ідею навіть після смерті Анатолія Лужинецького, його майновим активом зможуть користуватися діти та онуки. Майнові права діють протягом життя автора і, на сьогоднішній день, 70 років після його смерті. Майнові права поширюються на понад 170 країн світу, які підписали Бернську конвенцію про охорону творів", - пояснив патентний повірений Ігор Шевченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme