ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Доцентка ДонНУ написала книгу про письменника, якому закидали порнографію

Єдиний лауреат Малої Шевченківської премії письменник Олесь Ульяненко, який помер у 2010 році, був змушений у судах доводити, що його книга - не порнографічна
Depo.
26 червня 2016 11:07
ФОТО: depo.ua
Доцентка ДонНУ написала книгу про письменника, якому закидали порнографію
Доцентка ДонНУ написала книгу про письменника, якому закидали порнографію

Днями у Вінниці відбулась презентація книги "Самітній геній: Олесь Ульянено" української письменниці, кандидата філологічних наук та викладачки Донецького національного університету Ольги Пуніної. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

За словами авторки, вона намагалась зобразити Олеся Ульяненка як цілісну особистість, допомогти читачеві побачити геніальне в його прозі та у ньому самому.

"Своєю книгою я хотіла змінити думку суспільства про Олеся Ульяненка. Він був зовсім не тим неробою чи алкоголіком, яким часто описують його зараз. Олесь був генієм, на жаль, самотнім", - розповіла Ольга Пуніна.

Доценка ДонНУ написала книгу про письменника, якому закидали порнографію - фото 1

Авторка книги була знайома з Олесем Ульяненком особисто. За її словами, він був напрочуд простою та, водночас, емоційною людиною. 

Ольга Пуніна розповіла, що спершу її книга про Ульяненка мала форму методичного посібника для студентів. Однак, ще живучи в рідному Донецьку, вона зважилась на написання цілої книги про письменника-сучасника.

"У 2014 вийшов мій посібник, з якого почалась робота над розвідкою. Потім разом з університетом я переїхала до Вінниці. Закінчувала книгу вже тут. Тому вирішила першу презентацію провести саме у Вінниці, а в Донецьк я більше не збираюсь", - пояснює письменниця. 

Доценка ДонНУ написала книгу про письменника, якому закидали порнографію - фото 2

Додамо, що у 2009 році експертка Нацкомморалі Варвара Ковальська визнала роман Олеся Ульяненка "Жінка його мрії" порнографічним та звинуватила письменника у "надмірній майстерності зображення еротичних сцен". Книгу вилучили з обігу, що викликало незадоволення громадськості.

Керівництво Нацкомморалі визнало висновок Ковальської не рішенням комісії та заявило про свою непричетність. Тим не менше, щоб повернути книгу на полиці, письменнику довелось пройти тривалу судову тяганину.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця