Дороге задоволення: Моргунов вирішив припинити  експерименти з бішофітом


За 376 тонн бішофіту для тестування довелося витратити близько 5 мільйонів гривень

Природний мінерал бішофіт, що має протиожеледні властивості, не буде використовуватись у Вінниці наступної зими. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Vежу.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов аргументував відмову від бішофіту тим, що він занадто дорогий.

З бішофітом експериментували на вулиці Замостянській і проспекті Космонавтів. Серед переваг мінералу називали те, що він не тільки безпечніший за піско-соляну суміш, а й навіть може бути добривом. Утім, ціна на нього доволі висока – за 376 тонн бішофіту для тестування довелося витратити близько 5 мільйонів гривень.

"Ми проекспериментували, це дуже дороге задоволення, в шість разів вища вартість (за вартість піско-соляної суміші – авт.). Тому ми не готові, враховуючи всі ті виклики і ті проблемні ділянки в місті, які нам необхідно зробити, викидати просто на вітер такі кошти", – сказав Моргунов.

Міський голова додав, що нині в усьому світі використовується піско-соляна суміш, тільки в різних країнах – у різних формах: хтось змішує її з щебенем чи відсівом, інші роблять ропу (насичений соляний розчин).

"Я дав доручення, щоб було придбано в цьому році відповідне обладнання (бочки з розпилювачем). У ропі менша кількість цієї солі. Тому в даному випадку, я думаю, це теж буде елемент зменшення впливу на навколишнє середовище", – сказав мер.

Нагадаємо, у Вінниці спробували боротися з ожеледицею без допомоги піску і солі.

Фото: Сергій Бахмутов 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця