ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Донецький університет евакуює Стуса у Вінницю

Керівництво Донецького національного університету, що переїхав у Вінницю, має намір забрати з окупованої території барельєф Василя Стуса, який днями демонтували сепаратисти
Depo.
20 травня 2015 09:03
ФОТО: depo.ua
Донецький університет евакуює Стуса у Вінницю
Донецький університет евакуює Стуса у Вінницю

ДонНУ, який переїхав з окупованого Донецька у Вінницю,  хоче повернути свого Стуса, повідомляє Вінниця.depo.ua з посиланням на прес-службу вишу. 

З корпусу філологічного факультету ДонНУ, який півроку тому захопили терористи ДНР, нещодавно було демонтовано барельєф українського поета та правозахисника з Вінниччини Василя Стуса. 


Керівництво вишу заявило, що це акт вандалізму, який показує не лише антиукраїнську позицію та зневажливе ставлення до випускників вишу, а й справжній рівень культури ДНР. 

В ДонНУ висловили сподівання, що знесена сепаратистами конструкція ціла та перебуває у безпеці і заявили, що зроблять все можливе, аби перевезти пам'ятний знак у Вінницю. 

"Ставлення до особистості Василя Стуса може бути різним, але беззаперечним є той факт, що його доля тісно пов'язана з Донецьким національним університетом і філологічним факультетом. Знищення історії ДонНУ вказує на неможливість асоціації спільноти, яка перебуває в стінах університету за донецькою адресою, зі славним ім'ям Донецького національного університету", - йдеться в заяві керівництва вишу.

Нагадаємо, що український поет-шістдесятник, Герой України Василь Стус народився в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області. У 1959 році він закінчив історико-літературний факультет педагогічного інституту міста Сталіно, нині це філологічний факультет Донецького національного унівеситету.