До Вінниці приїздили 40 писанкарок з усієї України


Уп’яте на Вінниччині відбувся фестиваль писанкарства

Сорок писанкарок зі всієї України у Вінниці ділилися своєю майстерністю. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

Писанкарі та майстри народного мистецтва з різних куточків України приїхали на три дні до Вінниці на всеукраїнське свято "Великодня писанка". Цього року свої вміння демонструють 40 писанкарок із 17 областей України.

Уп’яте на Вінниччині проводиться фестиваль писанкарства. В експозиції представлені писанки усіх регіонів. Мальованки, "шкрябанки", "травлені", керамічні, сувенірні, видувні, повні та традиційні писанки пропонуються відвідувачам у світлицях. Матеріал писанок не обмежується курячими, гусячими чи качиними яйцями. Тут продемонстрували писанки на

"Пишучи писанку, маєш точно знати для кого ти її пишеш, що ти на ній зображаєш, в який час та з якими помислами. Адже писанка наділена надзвичайною енергетичною силою, яка здатна лікувати, оберігати, здійснювати бажання", - ділиться думками народна майстриня з Луганщини Леоніда Ткаченко.

Писанкарки з різних регіонів країни провели майстер-класи для охочих написати писанку. Для роботи майстри використовують лише натуральні матеріали та спеціальні інструменти – писачки.

"Тут майстрині діляться своїми секретами, навчаються один в одного та навчають молодші покоління. Ми організовуємо цей фестиваль з метою збереження та популяризації традиційного народного мистецтва", – коментує провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Сергій Бугай.

Як розповідає Бугай, писанка на Поділлі нині стала брендом, тому що вона є настільки оригінальною і унікальною, порівняно з писанками з інших регіонів. Вона має багато символів і знаків, які ми повинні зберегти і передати майбутнім поколінням.

Фестиваль продовжило театралізоване дійство з великодніми гаївками у виконанні  молодіжних фольклорних колективів Вінниччини, з обрядом посвяти у писанкарі та вшануванням майстрів України з врученням дипломів та великодніх кошиків.

Нагадаємо, біле дерево в центрі Вінниці прикрасили незвичайними писанками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця