Навіть мер танцював: У Вінниці піснями Сінатри завершився грандіозний джазфест (ФОТО, ВІДЕО)

Організатори  дійства відпочинуть, трохи "віддихаються" від шаленого ритму, в якому жили тривалий час, і візьмуться за підготовку наступного фестивалю

Учора, 23 вересня, у Вінниці пролунали останні акорди ХХІІ міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2018. Серед численних глядачів-слухачів були й кореспонденти Depo.Вінниця.

В завершальний фестивальний день першими на сцену вийшли "ЛИТОВСЬКІ ТРОМБОНИ & ЛОРЕТА СУНГАЙЛЕНЕ". Це дивовижний секстет із шістьома тромбоністами і знаменитою співачкою-етномузикознавцем Лоретою Сунгайлене. Такого Вінниця ще не чула. Синтез народної, джазової музики і ф'южну, сучасні інтерпретації литовського фольклору вразили глядачів – передовсім тих, хто любить експерименти в джазі.

Далі було ще одне "такого ми ще не чули", бо на сцені з'явилися джазові зірки Південної Кореї - гурт HG FunkTronic. Свій власний стиль джазу група створила у 2015 році. Тоді її альбом "READY FOR CHANGE" було номіновано як один з найкращих джазових альбомів у Кореї. Відтоді, HG FunkTronic – одна з найпопулярніших джазових груп Південної Кореї.

Вінничани побачили неймовірне поєднання джазу, електронної музики і хіп-хопу. Творчість HG FunkTronic недаремно називають "джазом майбутнього". Лідер гурту – барабанщик, можливо, саме тому музика цього колективу запальна, просто таки вибухова. Глядачі відзначали шалену енергетику корейських артистів і дружно підтанцьовували, сидячи в залі.

І нарешті – бенд Frankyjazz, концертом якого закрився фестиваль. На сцені ожили легендарні композиції, знайомі багатьом з американських фільмів. У залі запанувала атмосфера прекрасних леді й джентльменів. Ліричні мелодії чергувалися з шаленими ритмами, але й ті, й інші були щедро приправлені духом ретро. Оскільки лунали знайомі багатьом мелодії, то глядачі підспівували і,звісно, підтанцьовували – тим більше, що вокаліст Віталій Костенко подавав у цьому приклад.

Колектив названий на честь Френка Сінатри, тому не дивно, що значну частину репертуару становлять композиції, пов'язані з ім'ям саме цього легендарного співака. Гурт був відповідно вбраний, а вокаліст мав на собі головний атрибут стилю Френка – капелюх. Деякі глядачі вдавалися до гри слів, описуючи свої емоції в двох словах: "Знімаю капелюх!".

Вокаліст бенду Віталій Костенко у світі шоу-бізнесу також відомий як художній керівник та джаз-вокаліст телешоу "Танці з зірками", і на вінницькій сцені він показав свою багатогранність.

Трохи сумно, але фестиваль закрито. Вінницькій міський голова Сергій Моргунов дякував зі сцени продюсерці заслуженій артистці України Ірині Френкель і директору фестивалю заслуженому діячу мистецтв України Павлю Третякову (мамі й татові фестивалю, як нерідко називають їх у Вінниці) за титанічну організаторську роботу і неймовірну послідовність.. А ще – танцював на сцені разом з ними під завершальні акорди виступу бенд Frankyjazz.

Павло Третьяков висловив сміливу надію на те, що у Вінниці з'явиться концертний зал "як у Нью-Йорку", а Моргунов обіцяв передати ці побажання-сподівання прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, який неодноразово стояв на головній сцені фестивалю, коли був міським головою Вінниці.

"Де ще можна почути класну джазову музику, як не у Вінниці наприкінці вересня! Вінниця вкотре стала столицею джазу - традиційний вже 22-й міжнародний фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST вражав своїх шанувальників три дні поспіль. Приємно, що з кожним роком фестиваль росте, розширюється географія учасників. Символічно, що цього року джазфест відкривали і закривали українські виконавці. Своєю майстерністю також захоплювали музиканти ще з восьми країн з різних континентів", – написав увечері на своїй ФБ-сторінці мер Вінниці.

А організатори цього великого дійства відпочинуть, трохи "віддихаються" від шаленого ритму, в якому жили тривалий час, і візьмуться за підготовку наступного фестивалю. І не тільки джазового.

Фото і відео: Сергій Бахмутов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця