Дно річки біля пляжів Вінниці чистять земcнарядом

Використання земснарядів дає можливість розширити водойму, прибрати зайву рослинність, поглибити річку, очистити її від мулу й уповільнити процес заболочування

У Вінниці розпочався сезон очистки акваторії річки Південний Буг земснарядом, який було придбано у 2018 році. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Сучасний земснаряд вітчизняного виробника для поглиблення та очищення дна річки розпочав працювати у червні минулого року. Він був придбаний за кошти міського бюджету і перебуває на балансі міського комбінату комунальних підприємств. Першим місцем його роботи стала територія забору води підприємством "Вінницяоблводоканал".

Використання земснарядів дає можливість розширити водойму, прибрати зайву рослинність, поглибити річку, очистити її від мулу й уповільнити процес заболочування.

Торік з червня по вересень з його допомогою було відкачано 57 000 куб. м пульпи, що становить 11 400 куб. м мулу. Цього року земснаряд вже працював у акваторії пляжу "Хімік", зараз він чистить дно біля пляжу на вулиці Гонти.

Нині триває тендер на придбання ще одного земснаряда, відвічі протужнішого за наявний.

"Ми почали чистити дно річки, що не робилось десятки років. Гостро постало питання виявлення та ліквідації джерел забруднення водойми. На території міста цим питанням займається Муніципальна варта, яка обстежує береги малих річок міста з метою встановлення джерел забруднення. Але, щоб досягнути якісних результатів, така робота має проводитися уздовж всього Південного Бугу", - сказав начальник відділу утримання об’єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою Вячеслав Хілінський.

Нагадаємо, у Вінниці літо розпочалося із заборони купатися в річці і в озері.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця