У Вінниці для шанувальників слова відкрився "Острів Європа" (ФОТО)

На кілька днів фестиваль об'єднає письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Вірменії, Ізраїлю, Швейцарії, Канади та США

Учора, 14 червня, виставкою "На горі", яка присвячена постаті вінницького митця-європейця Ігоря Костецького, у Вінниці відкрився літературний фестиваль "Острів Європа". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

На кілька днів фестиваль об'єднає письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Вірменії, Ізраїлю, Швейцарії, Канади та США. Його учасниками стануть українські літератори: Андрій Курков, Артем Чех, Микола Рябчук, Ірина Цілик, Олена Стяжкіна, Остап Сливинський, Сергій Татчин, а також молоді прозаїки і поети. На 10 open-air локаціях вони дискутуватимуть і обговорюватимуть проблеми "камерних" літератур, малих мов та локальних текстів.

"Уже сьогодні на відкритих майданчиках міста розпочинаються презентації та літературні читання. Щодня відбуватимуться дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й квести, які дозволять наповнити простір міста новими сенсами, видобуваючи з нього його органічні контексти, Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу "літературного безвізу", який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегами – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні й світові тенденції", – каже директор фестивалю Олександр Вешелені.

На презентації виставки "На горі", яку відкрили у "нульовий" день фестивалю, дослідник творчості Ігоря Костецького, директор видавництва Канадського інституту українських студій Марко-Роберт Стех зауважив настільки актуально для України повернення власного інтелектуального простору. Він лаконічно і точно окреслив головну місії експозиції – повернути Костецького до Вінниці – а разом з тим наголосив, що повернення імен видатних українських європейців необхідне Україні для ідентичності.

У програмі фестивалю – понад 50 літературно-мистецьких заходів. Вхід на всі локації, окрім острову Кемпа, вільний. Детальна програма та додаткова інформація на сайті фестивалю http://www.europeislandfest.com/

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця