Для порятунку будинку, де нібито мешкав Леонтович, на Вінниччині проведуть спеціальний фестиваль

4 серпня відбудеться другий культурно-мистецький фестиваль "Шершні Леонтовича"

У суботу, 4 серпня, в селі Шершні Тиврівського району, що на Вінниччині, відбудеться другий культурно-мистецький фестиваль "Шершні Леонтовича". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

Фестиваль покликаний привернути увагу громадськості до проблеми збереження будинку, де, за переказами місцевих жителів, проживав композитор Микола Леонтович з родиною з 1879 по 1888 роки.

"Цього року ми проводимо вже другий фестиваль на честь Леонтовича, головна мета якого популяризувати культурно-мистецьку спадщину композитора і відродити його будинок у Шершнях. Торік фестивалю ми зібрали понад півтори тисячі. Цих грошей було замало, навіть на ремонт покрівлі не вистачило би. Тому ми виготовили поліграфічну продукцію про життя та творчість Леонтовича, видрукували його портрети і провели зимове свято для дітей, щоб вони знали хто такий Леонтович і пишалися своїм місцем народженням, – розповідає співорганізатор фестивалю Валентина Чайковська.

"Тепер маємо ще одну першочергову мету – будемо клопотати на фестивалі перед владою, щоб наші Шершні та сусідній Тиврів включили до туристичного маршруту "Стежками Леонтовича". Фонд гуманітарного розвитку України оголосив переможця конкурсу із реновації будинку Леонтовича у нашому селі. Нині триває збір коштів на реалізацію задуму. А проект ми презентуємо на фестивалі, сподіваючись на його реалізацію", - додала активістка.

Фестиваль розпочнеться з ярмарку виробів майстрів народної творчості, також продаватиметься еко- та етнопродукція. Працюватимуть локації для дітей, можна буде покататися на конях, скуштувати різні смаколики від місцевих жителів або просто відпочити на екогалявині. Концертна програма за участі творчих колективів з різних куточків області розпочнеться о 16:00.

Нагадаємо, перший фестиваль "Шершні Леонтовича" відбувся торік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця