ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дитинство Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич пройшло на Вінниччині

Письменниця часто згадує свою бабусю, яка жила на Вінниччині і вчила її любити Україну
Depo.
12 жовтня 2015 10:54
ФОТО: depo.ua
Дитинство Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич пройшло на Вінниччині
Дитинство Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич пройшло на Вінниччині

Нобелівська лауреатка "блискучий майстер художньо-документальної прози" Світлана Алексієвич провела дитинство на Вінниччині, повідомляє Depo.Вінниця

Народилася письменниця в Івано-Франківську в сім'ї сільських вчителів. Батько- білорус, мати - українка. Дитинство провела у бабуся селі у Вінницькій області.

"Моя українська бабуся завжди мені говорила, що я повинна любити Україну. Все дитинство вона мені розповідала про Голодомор, який це був кошмар"

Після демобілізації батька, радянського офіцера, з армії сім'я переїхала в Білорусь, де оселилася в селі. Однак в пам'яті Алексієвич назавжди залишились її українська бабуся та село на Вінниччині.

"Бабусю пам'ятаю дуже красиву, з прекрасним голосом, як хату білили, як хліб пекли. Це дуже сильно пам'ятаю. Я завжди кажу, що пишаюся, що у мене українська кров".

Нагадаємо, що 8 жовтня 2015 року Світлану Алексієвич було відзначено Нобелівською премією з літератури "за її багатоголосу творчість — пам'ятник стражданню і мужності у наш час".

Російськомовні письменники не були удостоєні Нобелівської премії з літератури близько трьох десятків років. Вперше за півстоліття премія була присуджена письменникові, який переважно працює в жанрі документальної літератури; при цьому вперше Нобелівська премія з літератури присуджена професійному журналісту.

Одразу після нагородження Нобелівською премією на прес-конференції в Мінську Світлана Алексієвич звинуватила Росію у вторгненні в Україну.

"Це — окупація, це — іноземне вторгнення".

Вона зізналася, що плакала, коли бачила фотографії убитих під час подій у центрі Києва в лютому 2014 року.

"Я люблю добрий російський світ, гуманітарний російський світ, але я не люблю російський світ Берії, Сталіна і Шойгу", - сказала літератор.

Читайте також: Хто така нова Нобелевська лауреатка з України Світлана Алексієвич

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.