ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", пригнаного "на інваліда"

"Фольцваген Тігуан" 2016 року реєстрації з об'ємом двигуна 1 395 см3 коштує близько 1 мільйона гривень, а вартість його розмитнення - близько 250 тис. грн.
Depo.
5 липня 2016 16:40
ФОТО: depo.ua
Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", пригнаного "на інваліда"
Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", пригнаного "на інваліда"

Три іномарки, які жителі Вінницької області з інвалідністю отримують в дарунок від іноземців, було визнано гуманітарною допомогою, про це повідомляє Depo.Вінниця.

Відповідне розпорядження днями підписав голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", який йому прислали з Польщі як гуманітарку - фото 1

Отримувачі цих автівок - вінничани Олександр Пронь, Анастасія Мединська та Ольга Попко.

12-річна Настя Мединська з Тиврова Вінницькій області від народження має діагноз ДЦП, мікроцефалія, судомний синдром. Дівчинка отримала від німкені Раїси Веттер легковик "Опель Зафіра" 2009 року випуску. 

Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", який йому прислали з Польщі як гуманітарку - фото 2

Інша отримувачка автогуманітарки - Ольга Попко. В інтернеті вдалось знайти лише одну вінничанку, ім'я, прізвище та по-батькові якої повністю співпадає з отримувачкою "Шкоди Октавії" 2011 року випуску. Це мешканка райцентру Гайсин 1941 року народження. Вона отримала машину від тієї ж німкені, що й Настя Мединська.

І останній власник авто з-закордону - як стверджує видання Вінниця.інфо - директор Державного підприємства "Вінницяліссервіс" Олександр Пронь. Він отримав від поляка Станіслава Стеця новенький "Фольцваген Тігуан". 

Директор "Вінницяліссервіс" відхрещується від новенького "Фольцвагена", який йому прислали з Польщі як гуманітарку - фото 3

Кореспондент Depo.Вінниця запитав у директора держпідприємства чи отримував він новенький кросовер, однак Пронь заявив, що про машину-гуманітарку чує вперше.

"Я нічого про це не знаю, це мабуть не до мене", - сказав Олександр Пронь і кинув слухавку.

В Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації зауважили, що не мають права розголошувати персональні дані і говорити про отримувачів гуманітарних авто персонально. Однак запевнили, що усі вони знають про отримання машини, адже самі стають на відповідний облік, самі домовляються з іноземними донорами про передачу авто.

"Згідно пункту 41 Постанови КМУ від 19.07.2006 року "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда. Це вказано в іноземному дарчому документі. Тобто департамент соціальної політики не визначає кому саме буде автомобіль, це адресна допомога інваліду від іноземного донора", - сказала кореспонденту Depo.Вінниця головний спеціаліст відділу соціального обслуговування та реінтеграції осіб з інвалідністю Олена Кривошеєва.

Зауважимо, що автомобілі, які ввозяться на територію України як гуманітарна допомога, не підлягають розмитненню, вартість якого часто сягає чи не половини вартості самого авто.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця