UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Дев’ятеро нардепів вимагають відставки директора "медичного" департаменту Вінницької ОДА

Перед тим просять керівництво області та МОЗ розібратися у критеріях формування переліку опорних лікарень
 

Дев’ятеро нардепів вимагають відставки д…

Дев’ятеро нардепів-вінничан сьогодні, 24 лютого підписали спільну заяву з вимогою відставки директорки департаменту охорони здоров’я Вінницької ООДА Людмили Грабович. Про це передає Depo.Вінниця.  

Пов’язано це із провалом, на думку, народних обранців державної політики щодо визначення опорних закладів охорони здоров’я на Вінниччині.   

Про таке рішення нардепів було заявлено під час наради з питань підготовки до укладення договору з НСЗУ, що відбулась в обласній лікарні імені Пирогова.

Відомо, що підписали заяву нардепи-мажоритарники Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Ірина Борзова, Микола Кучер, Лариса Білозір, Олег Мейдич та Геннадій Вацак. До них також долучилися списочники – Юлія Овчиннікова та Аліна Загоруйко зі "Слуги народу".

З нардепів-мажоритарників не поставив свій підпис під заявою лише Петро Юрчишин.

У своїй заяві депутати просять голову ОДА та керівництво МОЗ "розібратися в способах та критеріях, за якими директор департаменту охорони здоров’я самовільно, без госпітальної ради, визначила опорні лікарні, і у разі виявлених порушень чи корупційної складової, чи інших додаткових обставин:

- звільнити директора департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович;

- сформувати госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постанови №1074 від 27 листопада 2019;

- розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення;

- госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень в Вінницькій області з огляду  та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;

- незважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстреної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, допоки не будуть відремонтовані  та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути.

- кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно потреб медичних закладів за рішенням госпітальної ради", - йдеться у зверненні народних депутатів.

Нагадаємо, у Шаргороді в неділю відбулась акція протесту, учасники якої вимагали включити місцеву ЦРЛ в перелік опорних.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme