ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницькі депутати хочуть, щоб старост громад обирали так, як і сільських голів

Свої пропозиції щодо змін до відповідних законів депутати Вінницької облради надіслали до Кабміну
Depo.
23 липня 2015 13:05
ФОТО: depo.ua
Вінницькі депутати хочуть, щоб старост громад обирали так, як і сільських голів
Вінницькі депутати хочуть, щоб старост громад обирали так, як і сільських голів

Депутати Вінницької облради запропонували своє бачення виборів і повноважень старост, які мають замінити сільських голів. Повідомляє Вінниця.depo.ua із посиланням на прес-службу Вінницької облради.

Народні обранці Вінниччини свої пропозиції надіслали до Кабінету Міністрів України. Зокрема, вони пропонують внести зміни до відповідних Законів України для врегулювання питання процедури обрання і відкликання старости, а також для визначення переліку його повноважень.

Вінницькі депутати пропонують обирати старост за тим самим механізмом, за яким донині відбувались вибори сільських голів. Таку позицію підтримують більше 60% народних обранців Віннниччини. 30% депутатів вважають, що старост потрібно обирати на загальних зборах громад з подальшим затвердженням "народної" кандидатури радою об'єднаної територіальної громади. І лише 10% самоврядців хочуть, щоб старост призначали голови громад або ради.

Депутати також висловили своє бачення щодо функцій, які повинні будуть виконувати старости громад.  Для цього на думку депутатів потрібно розробити та затвердити типове положення про старосту. Це має бути уніфікований нормативний документ, який визначатиме перелік повноважень і, разом з тим, передбачатиме покладання на старосту громади додаткових повноважень.

Також депутати пропонують розробити механізм дострокового припинення повноваження старост.

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua