Депутати Вінницької облради просять ліквідувати отрутомогильник у Джурині


На сьогодні отрутомогильник законсервовано, жодні дії на ньому не проводяться

Депутати Вінницької обласної ради підтримали звернення щодо ліквідації джуринського отрутомогильника. Про це  повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

60 депутатів підтримали проект рішення "Про звернення депутатів обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В, Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо необхідності ліквідації джуринського отрутомогильника у Вінницькій області".

"Джуринський отрутомогильник – одна з найбільших екологічних проблем Вінниччини і України. Зазначений об’єкт створювався як міжрегіональний ще за радянських часів. Площа об’єкту 4,2 га, на зазначеній території досі зберігається понад 2100 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів. В попередні роки владою робилися спроби вивезти ці пестициди і ліквідувати отрутомогильник, але на жаль, було вивезено лише меншу частину контейнерів з відходами", – йдеться у зверненні.

Питання щодо ліквідації отрутомогильника неодноразово порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6-го і 7-го скликань, екологами та громадськістю області.

"На сьогодні джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться. Сусідні країни позбулися таких об’єктів уже давно, вчасно знешкодивши отруйні хімікати за допомогою сучасних технологій та за підтримки відповідних програм Європейського Союзу. Зволікання із вирішенням цієї соціоеколого-економічної проблеми створює реальну загрозу для потрапляння високотоксичних речовин в навколишнє природне середовище, ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців області, і як наслідок, веде до незворотних руйнівних наслідків для екологічної безпеки Вінницької області", – йдеться далі у тексті звернення.

Повний текст звернення можна прочитати на сайті обласної ради.

Нагадаємо, на Вінниччині ліквідували звалище люмінесцентних ламп.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця