День захисту дітей: Що роблять з чорним кубом у центрі Вінниці (ФОТО)

У Вінниці відкрилась унікальна інсталяція, спрямована на боротьбу з дитячим жебрацтвом

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей у Вінниці відкрилася інтерактивна інсталяція з протидії дитячому жебрацтву. Її назва "Небезпеку видно не одразу". Розташовано експозицію на Європейській площі. Це великий двометровий чорний куб, в одній зі стін якого є маленький отвір, через який можна побачити силует дитини з простягнутою рукою. Здається, що дитина сама. Але, щойно ви сфотографуєте її на мобільний чи фотоапарат зі спалахом, як за дитячою спиною з'явиться чорна постать негідника, який примусив дитину жебракувати.

Арт-об'єкт також містить інформацію про те, як діяти у випадку зустрічі з такими маленькими невільниками, вказує основні інформаційні ресурси протидії торгівлі людьми в Україні.

"Боротися з таким ганебним явищем, як дитяче жебракування, поодинці неможливо. Бо того хто маніпулює дитиною, примушує її до жебрацтва, видно не одразу. Ми усі маємо пам'ятати, що коли бачимо дітей, які жебракують, то ми не маємо морального права пройти повз них. Ми повинні звернутись до поліції, до служби у справах дітей,- наголосила Наталя Заболотна, директор департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

"На щастя, на території Вінниччини випадків дитячого жебрацтва не зафіксовано. І сприяє цьому, перш за усе, профілактична робота поліцейських. Бо найважливіша робота, – не лише констатувати факт злочину, а попереджувати втягнення дітей в злочинну діяльність, в пияцтво, тютюнопаління й інші негативні прояви.", – каже Людмила Кузнєцова – начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

У Вінниці інсталяція "Небезпеку видно не одразу" триватиме до 4 червня. У ці дні біля чорного куба стоятиме синій намет, у якому працюватимуть волонтери обласної правозахисної організації "Джерело надії". Вони інформувати вінничан про проблему диячяого жебратцтва, проводити профілактичну роботу.

Нагадаємо. у центрі Вінниці встановили чорний куб проти дитячого жебракування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця