UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День Національної гвардії України і Фіолетовий день: Що відзначаємо 26 березня

Привітаймо нацгвардійців, які зараз разом з іншими захисниками України щодня йдуть у бій і, на жаль, не завжди звідти повертаються. Молімося за те, щоб вони залишалися живими і знищували ворога

Журналіст відділу новин
День Національної гвардії України і Фіол…
Фото: МВС

Субота, 26 березня, – двадцять шостий день весни і тридцять перший день рашистського вторгнення на територію України. В українському календарі це День Національної гвардії України. До 2000 року відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України "Про Національну гвардію України". Після перейменування Внутрішніх військ МВС України у Національну гвардію 2015 року відзначається 26 березня. Сучасна Національна гвардія України – підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України "Про Національну гвардію України". До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет. 

Привітаймо нацгвардійців, які зараз разом з іншими захисниками України щодня йдуть у бій і, на жаль, не завжди звідти повертаються. Молімося за те, щоб вони залишалися живими і знищували ворога. 

У світі 26 березня –Фіолетовий день, присвячений епілепсії й підтримці пацієнтів з цим захворюванням.

Церква в цей день вшановує день перенесення мощей святого патріарха Константинопольського Никифора.  Злочестивий цар Лев Вірменин вигнав святого Никифора із престолу на острів Проконнес за благочестиве вшанування ікон. Саме там прожив патріарх Царгородський у скруті та злиднях останні 13 років свого життя (5 квітня 828 року) Після смерті святого Никифора поховали при церкві святого мученика Теодора в монастирі, який він сам і збудував, перебуваючи у вигнанні. Коли злочестивий цар Лев Вірменин загинув, іконоборська єресь з Божою поміччю була поборена і Церква свята зажила в мирі та спокої. Тоді на патріарший престол зійшов святий Методій, а державою замість неповнолітнього царя Михаїла управляла його матір Теодора. Саме в цей час мощі святого патріарха Царгородського Никифора перенесли до Константинополя.

Звичаї, обряди і забобони 26 березня 

В цей день просто слід піти на риболовлю, особливо завзятим рибалкам. Зауважте, якщо гуси хлюпаються у воді, то і клюватиме добре. Оскільки зараз піст, то риба стане відмінною пісною стравою. Тому часто у цей час варили юшку.

Цей день краще провести час подалі від лісу, тому що як раз прокидається ведмідь, а його наші предки вважали людиною-перевертнем. Тому багато прикмет були пов’язані саме з цією твариною. Наприклад, іменинників вважали такими ж міцними і сильними, як ведмідь, але і такими ж повільними, навіть хода в них схожа. Такі люди надійно вберігають будинок та домашнє вогнище.

На Никифора потрібно з повагою ставитися до рослин. Якщо в цей день зрубати дерево, то можна накликати біду. Сни з 25 на 26 березня безпечні, але краще про них нікому не розповідати.

Прогноз 26 березня 

Якщо берези рясно "плачуть соком", то це говорить про холодну погоду влітку та дощі; 

присутність сонячного і сухого дня – про багатий врожай; 

наявність туману – про часті дощі влітку;

якщо у воді почали хлюпатися гуси – про наближення потепління; 

ведмідь прокинувся – настала справжня весна; 

північний вітер і рання гроза – до холодної весни; 

якщо під час грози віє вітер південний, весна теплою буде.

Події 26 березня

1636 — засновано Утрехтський університет.

1826 — Шуберт дав свій єдиний публічний концерт

1830 — у Пальмірі, штат Нью-Йорк надійшла в продаж Книга Мормона — священний текст Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів.

1845 — у США запатентований медичний пластир

1881 — Румунія проголошена королівством

1904 — завершене будівництво та здана в експлуатацію нова будівля Львівського залізничного вокзалу

1917 — до Києва із заслання повернувся Михайло Грушевський. Його вітали піднятим жовто-блакитним прапором

1920 — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та її уряд

1945 — завершилась битва за Іодзіму — єдина наземна операція японських сил, в якій втрати армії США перевищили їхні власні

1956 — підписана міжнародна угода про створення Об'єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні.

1971 — Східний Пакистан проголосив незалежність від Пакистану, утворивши державу Бангладеш та розпочавши війну за незалежність.

1979 — прем'єр-міністр Ізраїлю Менахем Бегін, президент Єгипту Анвар Садат та президент США Джиммі Картер підписали єгипетсько-ізраїльську мирну угоду[en].

1989 — в Радянському Союзі відбулися перші вільні вибори народних депутатів СРСР, які стали початком реальних змін в політичній системі країни

1992 — Верховна Рада України приняла закон "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України". Цей день вважається Днем внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України

1995 — у перших семи країнах ЄС вступили в дію Шенгенські угоди про скасування візового контролю на кордонах

1999 — макровірус Мелісса почав розповсюджуватися по всьому світу через електронну пошту, завдавши шкоди на приблизно 80 млн доларів.

2006 — чергові парламентські вибори в Україні

2008 — вперше в Новій Шотландії, Канада відбулась акція на підтримку хворих на епілепсію, яка отримала назву — Фіолетовий день

Народилися 26 березня

1516 — Конрад Геснер, швейцарський природодослідник, автор першої зоологічної енциклопедії "Історія тварин".

1835 — Олександр Литовченко, український історичний живописець.

1874 — Роберт Фрост, американський поет.

1875 — Лі Синман, перший президент Республіки Корея.

1880 — Олександр Богомазов, український художник, педагог, теоретик мистецтва.

1911 — Теннессі Вільямс, американський драматург, лауреат Пулітцерівської премії 1948 року за п'єсу "Трамвай „Бажання"" та 1955 року за п'єсу "Кішка на розпеченому даху".

1913 — Пал Ердеш, угорський-єврейський математик, ймовірно написав найбільшу кількість наукових статей з математики (близько 1500)

1925 — П'єр Булез, французький композитор і диригент.

1930 — Сандра Дей О'Коннор, перша жінка-суддя Верховного суду США.

1931 — Леонард Німой, американський кіноактор, фотохудожник, поет; син українських єврейських емігрантів з Ізяславу. Відомий насамперед за роллю Спока у фантастичному серіалі "Зоряний шлях"/"Стар трек"

1941 — Річард Докінз, англійський інтелектуал, еволюційний біолог, популяризатор науки.

1948 — Стівен Тайлер, американський музикант, автор пісень, відоміший як лідер гурту Aerosmith.

1949 — Патрік Зюскінд, німецький письменник і кіносценарист, автор романів "Контрабас", "Парфуми", "Історія пана Зоммера".

Померли 26 березня

903 — Суґавара но Мітідзане, японський державний діяч, науковець і поет періоду Хейан, пошановується як божество Тендзін.

1720 — П'єтро Джованні Гварнері, італійський скрипник, старший син Андреа Гварнері, можливо, також учень Ніколо Аматі.

1811 — Рижський Іван Степанович, філософ, логік і мовознавець, перший ректор Харківського університету.

1814 — Жозеф Ґійотен, французький лікар, політик, Депутат Національної асамблеї Франції.

1827 — Людвіг ван Бетховен, німецький композитор, диригент і піаніст.

1837 — Парфеній Дехтерьов, калузький та київський купець, київський міський голова.

1892 — Волт Вітмен, американський поет, есеїст, журналіст та гуманіст.

1898 — Капніст Петро Іванович, прозаїк, драматург і поет. Внук українського поета і драматурга Василя Васильовича Капніста.

1902 — Сесіль Джон Родс, південноафриканський політик і підприємець, діяч британського імперіалізму.

1909 — Микола Аркас, український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик.

1923 — Сара Бернар, французька акторка.

1945 — Курібаясі Тадаміті, генерал-лейтенант Імперської армії Японії, що прославився організацією і проведенням оборони острова Іодзіма під час Другої світової війни.

1989 — Лієпа Маріс, латвійський радянький соліст балету, балетмейстер, балетний педагог, актор кіно.

2001 — Юрій Некрасов, український кінорежисер (*1941).

2011 – Пол Берен, американський інженер, науковець і винахідник, один з прабатьків сучасного інтернету. Діана Вінн Джонс, британська письменниця, автор фантастичних романів для дітей та дорослих.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme