Де на Вінниччині лікують постковідні ускладнення

У єдиному в області закладі такого профілю нині перебуває майже 70 пацієнтів
 

Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення визначено закладом, що надає допомогу пацієнтам з постковідними ускладненнями хвороби. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на телеканал ВІТА.

За словами директорки диспансеру Світлани Голодюк, синдром постковідних ускладнень нині спостерігається у 80% тих, хто перехворів на коронавірус.

Це пацієнти, які довго були у ковідних лікарнях, але потребують ще кисневої терапії, чи мають ускладнення з боку нервової, серцево-судинної системи або органів кишково-шлункового тракту.

"Такі пацієнти переводяться за направленням з цих ковідних лікарень до нашої лікарні, і продовжують свій шлях до повного одужання", - каже Світлана Голодюк.

Ускладнення при цьому бувають різними.

"Пацієнти, які поступають, мають погіршення стану серцево-судинної системи, прогресування фіброзу легень, задишку, ядуху, панічні атаки, тобто ураження нервової системи, - розповідає завідувачка терапевтичного відділення диспансеру, лікар-терапевт вищої категорії Наталія Середа. - Може бути й загострення та прогресування на цьому фоні хронічної терапевтичної патології, тобто поліморбідні стани, з якими ми справляємося, включаючи лікування терапевтичне, медикаментозне, реабілітацію (обов’язково лікувальну фізкультуру, заняття з реабілітологами) та психотерапію (хоча заклад офіційно не має цього профілю, але працює з пацієнтами комплексно)".

За словами завідувачки неврологічного відділення диспансеру, лікаря-невролога вищої категорії Ірини Капітанчук, коронавірус справді вражає нервову систему. Це, наприклад, проявляється у вигляді втрати смаку, нюху, порушень режиму сну, тривожних думок, болючих відчуттів у кінцівках, зниження концентрації уваги, роздратованості, порушення пам’яті. Тому важливим є лікування на перших етапах розвитку післяковідних ускладнень.

Людям, які перехворіли на ковід, медики радять повноцінно харчуватися,  вживати достатньо вітамінів та приймати специфічні препарати, які покращують метаболічні процеси роботи мозку.

За словами Світлани Голодюк, диспансер, поки що, єдиний на Вінниччині заклад, що займається постковідним лікуванням. За півтора місяця роботи там пролікувалися 80 пацієнтів із післяковідним синдромом. Нині в лікується 68 людей.

Нагадаємо, загалом з початку епідемії на території Вінниччини зареєстровано 27916 випадків захворювання на коронавірус. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця