Чому у Вінниці перекрили воду на двох насосних станціях

Першими дефіцит води відчули на Старому місті, зокрема в лікарнях і багатоповерхівках

У Вінниці через шантаж енергетиків перекрили воду на двох насосних станціях. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Реал".

З 11 лютого в окремих вінницьких багатоповерхівках почалися проблеми з водопостачанням. А 12 лютого вони посилилися. У "Вінницяоблводоканал" попередив городян про можливу відсутність води, що пов'язано з вимогою енергетиків авансово заплатити за спожиту в лютому електроенергію.

Як повідомили в прес-службі комунального підприємства, "Вінницькі міські електромережі" відключили дві насосні станції ІІІ підйому - "Вишенька" та "Старе місто". Це призвело до зниження тиску в мережі. В окремих квартирах на верхніх поверхах багатоповерхівок вода зникла. Уточнимо, "Вишенська" станція забезпечує водопостачанням також мікрорайони "Слов'янка", "Поділля" і кілька сусідніх.

Погіршилася ситуація вранці сьогодні, 12 лютого. Енергетики знеструмили станції ІІ підйому. Першими дефіцит води відчули на Старому місті, зокрема в лікарнях і багатоповерхівках. На черзі велика частина районів правобережної частини Вінниці, де збираються відключити станцію ІІ підйому.

Ситуація склалася у зв'язку зі вступом в силу змін до закону "Про енергоринку". Постачальники електроенергії стали вимагати передоплати в повному обсязі. В даному випадку ТОВ "Енера Вінниця" хоче, щоб "Вінницяоблводоканал" перерахував до 10 лютого аванс за спожиту в лютому елекроенергію.

У комунальному підприємстві пояснюють, що хоча побутові споживачі і не повністю розрахувалися з боргами, але чинний тариф на водопостачання і водовідведення не дозволяє мати в розповрядженні вільні кошти в такому обсязі. За січень "Вінницяоблводоканал" повністю розрахувався і навіть перерахував аванс 1 млн грн.

Влада міста й області шукають шляхи виходу із "глухого кута".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця